WebMaster

Adsense Reklam Yerleşimlerini Mobil Kullanıcılar için Nasıl Optimize Etmeli?

Her yıl daha fazla kişi, web sayfalarına göz atmak için telefonlarını ve cihazlarını kullanıyor. 2013 yılında, web trafiğinin sadece % 17’sini mobil oluşturdu. 2016’da bu sayı % 38’in üzerine çıktı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde, mobil trafik % 50’yi kolayca aşacak.

Inside AdSense

Bu nedenle, AdSense reklamlarınızı mobil trafik için optimize etmeniz ve bunun için zaman ayırmanız gerekiyor. Duyarlı bir AdSense reklam birimini kolayca alabilmenize rağmen, reklam birimlerinizi mobil cihazlar için optimize etmek için daha fazla yol var. En kolay yol olabilir, ancak kolay yolların genellikle her zaman en iyi sonuçları vermediğini keşfettim. Bloglarımdaki duyarlı reklam birimlerini manuel optimizasyona karşı test ettim ve sonuçlar şaşkınlık verdi.

Reklamlarımın elle optimizasyonu, Adsense gelirimde % 54’lük bir artış sağladı.

İşte çalıştırdığım testlerden öğrendiklerim:

  1. Sayfanın üst kısmındaki büyük bir mobil banner, sitemdeki en çok para kazandıran alandı
    En yüksek verimli konum, bir yayın başlığının altı ve ilk paragrafın üstüydü.
  2. Kenar çubuğu reklamlarını tabletlerde ve mobil cihazlarda gizle
    Kenar çubuğu, cep telefonunda görüntülendiğinde yazının alt kısmına itilecek.
  3. En iyi reklam grubu; üst, orta ve alt gruplardı
    Tüm mobil reklam gruplamaları arasından bu grup, kolayca benim için daha fazla gelir üretti. Gruplama, 300×600 boyutlu ve 336×280 boyutlu iki reklamdan oluşuyordu. İlk reklam başlığın altındaydı ve ilk paragrafın üstündeydi.

Mobil optimizasyona ek olarak dört AdSense optimizasyon stratejisi uyguladım ve sonuçta toplam gelir artışı % 100’e ulaştı. İster aylık % 500, isterse ayda 5000 $ kazanıyorsanız, % 300’lük bir artış, yıllık kazancınızı önemli derecede etkileyebilir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et