Eğitim

BTY Dersi İşletim Sistemleri Testi

Ortaokul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için 5. ve 6. sınıflar için hem online hem de yazılı işletim sistemleri testi hazırlamıştım. Burada paylaşarak sizinde yararlanmanızı istedim.

 1. ve 6. sınıflara işletim sistemlerini anlatan arkadaşlar, genellikle farklı etkinlikler arıyor. Öğrencilerin konuyu daha iyi anlamaları ve pekiştirmeleri açısından daha yararlı olacak bu çalışmalar verimli olacaktır. Bu noktada yine kendi hazırladığım işletim sistemleri ile ilgili hem yazılı hem online testi sizinle paylaşıyorum.

Yazılı test 25 sorudan oluşan bir Word belgesi olup buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca 5. ve 6. sınıf düzeyinde EBA içerik geliştirme araçlarından LMS ile 10 soruluk bir online test hazırladım. Bunu öğrencilerimin herbiri EBA ders üzerinden cevapladı. Siz de bu testi kendiniz veya öğrencilerinize uygulayabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “BTY Dersi İşletim Sistemleri Testi

 • Arda Emre Kahriman

  Bu yazı çok güzel olmuş. Hem online hem de yazılı şekilde bu etkinliğe ulaşmak gerçekten mükemmel.

 • Eda KARAKAŞ

  Hocam çok güzel olmuş.HEM TEST ÇOK EĞLENCELİYDİ.Bu arada hocam annem ve babama sordum bazılarını bildiler.Bir iki tanesini.

 • Merve çelik

  Benim için çok faydalı oldu.
  çok teşekkürler…

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et