WebMaster

Resim Üzerine Slayt Adsense Reklamı Ekleme

\"GooglePixazza tarafından geliştirilen bir reklam modeli ile resim üzerine gelindiginde Adsense reklamı açılıyor. Bu reklam biçiminin Google AdSense tarafından desteklenip desteklenmediği konusunda birçok tartışma yapıldı.

Pixazza, google adsense tarafından desteklenmekle birlikte partneri olduğunu biliyoruz. Fakat yine de bu reklam modelinin kural ihlali olup olmadığını konusunda birçok yorum yapılıyor. Ben de sizlere uzmanların yaptığı yorumları paylaşmak istiyorum. akabinde kararı kendiniz verirsiniz.

Yorum 1:

AdSense reklam birimlerinin yerleşimleri, içerikten ayırt edilebilecek şekilde olmalıdır. Bu yüzden ilgili reklam yerleşimi, sanki resmin bir parçasıymış gibi algılanacağı ve ziyaretçileri yanlışlıkla tıklamalarına teşvik edeceği için kural ihlali olacaktır.

Yorum 2:

Pixazza, Google tarafından desteklenir ancak Pixazza sözleşmesi Adsense şartlar ve koşullarının üstüne çıkmaz, kapsamaz. Google Adsense geçersiz tıklama gerekçesiyle hesabınızı kapatma hakkını saklı tutar. Yani Pixazza reklamları desteklenir ancak Pixazza sözleşmesi Google Adsense sözleşmesini kapsamaz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et