Google Adsense Başvuru İpuçları

\"adsense\"Birçok WebMaster, Google Adsense başvurularının kabul edilmemesinden yakınmaktadır. Bunun asıl nedeni ise başvuru esnasında yağılan küçük hatalardır. Bu nedenle başvurular geri dönmektedir. Bu noktadan hareketle size Google Adsense başvurusu yaparken dikkat etmeniz veya bilmeniz gerekenleri anlatacağım.

İşte Google Adsense Başvuru İpuçları:

Google \’ın faturalama sistemiyle ilgili yazdırma kısıtlamaları nedeniyle, yalnızca ISO-Latin-1 karakter kümesindeki karakterleri kullanabilirsiniz. Başvuru formu ekranındaki adınız ve adres bilgilerinizi doldurmak için mutlaka aşağıdaki tabloda yer alan karakterleri kullanın. Bunların dışındaki Türkçe karakterleri kullanmayın.

\"iso_latin_1\"

Başvuru formuna gireceğiniz adresinizi bulunduğunuz yerdeki posta uygulamalarına uygun olacak şekilde yazmalısınız. Adres bilgilerinizin geçerli ve eksiksiz olması gerekiyor. Ayrıca Telefon numaranızın 00 ile değil doğrudan ülke kodu olan \”90\” ile başlaması gerekiyor.

Girdiğiniz e-posta adresi, AdSense\’te oturum açmak için kullanacağınız giriş olacaktır. Bu yüzden geçerli ve sık kullandığınız e-posta adresinizi yazmalısınız.

Başvurunuzun onaylanabilmesi için web sitenizin yayına girmiş olması ve değerlendirilmesi için yeterli metin içeriği barındırması gerekir. Yapım aşamasındaki, yüklenemeyen veya çalışmayan bağlantılar içeren web siteleri onaylanmaz.

Sitenizin size ait olması gerekmektedir. Çünkü Adsense kodunu siteye yerleştirmeniz gerektiğinden, sitenin HTML kaynak koduna düzenleme erişiminiz olmalıdır.

Google, yetişkinlere yönelik içerik barındıran siteleri kabul etmez ve reklamlarının yerleştirilmesine izin vermez. Bunu da dikkate alın.

Herkese başarılar. Umarım faydalı olmuştur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: