Teknoloji

Android Xiaomi Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

Xiaomi cep telefonunuzda wifi ağına bağlanıp dizüstü bilgisayarınızdan da bağlanmak istediğinizde xiaomi kayıtlı wifi şifresi öğrenme adımlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz gün şehir dışına çıktım ve gittiğim yerde alt katta oturan halamın internetinden yararlanıyordum. Xiaomi Mi 8 cep telefonuma WiFi şifresi kayıtlıydı. Dolayısıyla mobil veri yerine telefonumun wifi özelliğini aktifleştirdiğimde otomatik olarak ağa bağlanıyordum. Fakat dizüstü bilgisayarımdan da WiFi ağına bağlanmak istiyordum. Bunun için de xiaomi mi 8 cep telefonumda kayıtlı olan şifreyi görüntülemem gerekiyordu. Bunu herhangi bir yardımcı programa veya uygulamaya gerek kalmadan yapabiliyoruz. Xiaomi cep telefonumuzdaki kayıtlı WiFi şifresini öğrenmek için yine xiaomi cep telefoonumuzda yüklü olan barkod okuyucu uygulamasından yararlanarak hemen öğrenebiliriz. Şimdi bunu nasıl yapabiliriz? Öğrenelim.

Xiaomi Telefonda Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

Kayıtlı WiFi şifresini öğrenme Android 10 ile birlikte rootsuz cihazlarda artık daha kolay. Önceki sürümlerde ya telefonun rootlu olmalıydı ya da teknik bilgiye sahip olunmalıydı.

Android 10 ve üstü sürüme sahip bir telefonunuz varsa WiFi şifresini kolayca öğrenebilirsin.

Şimdi, Xiaomi Mi 8 için kayıtlı olduğunuz ağın şifresini nasıl öğrenebileceğimize bakalım.

1- Cihazının Ayarlar kısmına girin ve sonra Wi-Fi bölümüne girin.

2 – Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağ adına tıklayın.

3- Karşımıza Wi-Fi ağını paylaşmamız için QR kodu gelecek. Ekran görüntüsü alalım. (Dilerseniz sonrasında ekran görüntüsünü sadece QR kodu kalacak şekilde kırpabilirsiniz)

4- Xiaomi cep telefonumuzda yüklü olan “Barkod Okuyucu” uygulamasını çalıştıralım. Sonra sağ alt köşedeki galeri simgesine tıklayıp ekran görüntüsü aldığımız görseli bulup seçelim.

5- Karşımıza sonuç ekranı gelecektir. Burada ağ adı, şifre (yıldızlı) ve güvenlik özellikleri görüntlenecektir.

6- Burada şifre üzerine dokunduğumuzda kayıtlı wifi şifresi görünür olacaktır. İşte bu kadar.

Yukarıdaki işlem adımlarını daha anlaşılır olmasını için aşağıda sırasıyla görseller üzerinde gösterdim.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et