Sosyal Medya

Instagram ve Kamera Problemleri Çözümü

Instagram! Bu isim artık sizlere yabancı gelmiyor değilmi. Yakın zamanda hızlı fotoğraf çekmemize yarayan yeni bir o kadar da güzel bir sosyal ağ. Yakın zaman da Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın fotoğraf makinesi şeklindeki logosu açıkçası özgün yaratıcılığın sınırlarını baya bir zorlamış.

Instagram’ın asıl amacı Akıllı Mobil (Android ve iPhone) platformda çalışmaya hızlı fotoğraf çekip filtre ve efektler uygulayabileceğiniz bir uygulama. Instagram’ın paylaşılan son istatistikleri 80 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmış durumda. Ayrıca Instagram üzerinden 4 milyar fotoğraf paylaşılmış. Son güncellemeleri ile Türkçe karakter ve Dil desteğinide yanına alan uygulamayı durdurabilen yok.

SORUNLAR EKSİK OLMUYOR!
Instagram zaman zaman teklonojiye yetişemiyor. Firmaların her fuarda bir telefon tanıtıp donanım bileşenlerini geliştirmesi zaman zaman Instagram kamerası telefon kamerasından tam faydalanamıyor.

Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalan bir SONY XPERIA (GO) telefon görüyoruz. Kendimde bir XPERIA kullanıcısı olarak soruna çözüm bulmuş oldum.

Normalde XPERIA NXT Serisine bağlı veya Android telefona sahip olan arkadaşlar Google Play Store’den telefonları uyumsuz ise “Cihazınız Bu Sürüm İle Uyumlu Değildir” Hata mesajını alırlar. Bu mesajı almasanız bile Instagram’ın vermiş olduğu güncellemeler bu sorunu çözmüş gibi görünüyor. Yani telefonunuz için uyumlu görünüyor ancak resimdeki gibi sorun ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

BUNUN SEBEBİ

Instagram telefon donanımınıza yeterli uyum sağlayamıyor. Kendi kamerasından uyumluluk sağlaması biraz zor. Bunu zaman içinde aşmasını umuyoruz.

ÇÖZÜM

Instagram’ı Google Play’den indirdikten sonra

  • Varsa hesabınız ile veya Facebook ile giriş yapabilirsiniz. Öncelikli olarak Kamera butonu ile sorun olup olmadığını kontrol edin. Eğer yarım görüntü alıyorsanız sağ tarafta son seçeneğimiz olan Profil’e giriş yapıyoruz.
  • Yukarıda Büyüteç (veya arama) butonunu yanında bulunan Ayarlar’a giriş yapıktan sonra Kamera Ayarları’nı seçip “Insagram’ın Gelişmiş Kamerasını Kullan” seçeneğini Kapatıyoruz!

Yeniden fotoğraf çekmek istediğinizde sizden Kamera ya da Fotoğraf Galerisini kullanmanızı istiyor. Çalışıp çalışmadığını görmek için “Kamera” diyoruz.

ÇALIŞMADI MI?

Hâla Instagram kullanmak istiyorsanız ümidinizi yitirmeyin! Çektiklerinizi normal kameranız ile çekip fotoğraf galeriniz üzerinden paylaşabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et