Genel

Yapay Zeka ile Gerçek Zamanlı Hikaye Yazma

Hikaye yazma, bir yetenek işi fakat günümüzde yapay zeka ile gerçek zamanlı hikaye oluşturmak artık mümkün. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Bu yazıda sizlere, gerçek zamanlı bir hikaye oluşturma uygulamasından bahsedeceğim. Bu keyifli uygulamanın adı, AI Dungeon.

AI Dungeon

AI Dungeon, sonsuz olasılıklara sahip, metin tabanlı, yapay zeka tarafından üretilmiş bir fantezi simülasyonudur. Oyun tasarımcıları tarafından oluşturulan ve deneyimlediğiniz çoğu oyunun aksine, AI Dungeon ile yapay zekayı karakterinizin etkileşim kuracağı dünyalar, karakterler ve senaryolar oluşturması için yönlendirebilirsiniz. Bir uzaylı istilasına karşı savaşan bir orduya liderlik edebilir veya peri kraliçesine yönelik suikast girişimini soruşturan efsanevi bir dedektif olabilirsiniz. Peki nasıl? Açıklayayım.

AI Dungeon, gerçek zamanlı hikaye oluşturma uygulamasıdır. Yapay zeka rehberliğinde bir rol oynama deneyimi ve etkileşimli hikaye anlatma aracıdır. Kullanıcılar, metin girişi yaparak hikayenin nereye gideceğini belirleyebilir. Uygulama, kullanıcının girdiği metnin anlamını ve konusunu analiz ederek, hikayenin devam etmesini sağlar. Karakterinizin ne yapacağına veya ne söyleyeceğine siz karar verirsiniz. Yapay zeka, hikayeyi ilerletir ve etkileşime girmeniz için karakterleri ve dünya olaylarını şekillendirmeye yardımcı olur.

AI Dungeon hikaye yazma

AI Dungeon, yapay zeka teknolojisi kullanarak, gerçek zamanlı hikaye oluşturma için eşsiz bir seçenek sunmaktadır. Örneğin; kullanıcılar, bir macera hikayesinde karakter olarak yer alabilir ve hikayenin nereye akacağını belirleyebilir. Aynı şekilde, kullanıcılar, bir bilim kurgu hikayesinde karakter olarak yer alabilir ve hikayenin devamını belirleyebilir.

AI Dungeon, kullanıcıların hayal güçlerini kullanmalarını ve yeteneklerini serbest bırakmak için tasarlanmıştır. Uygulama, kullanıcıların hikayelerini yazmalarına ve yazdıkları hikayelerin gerçek zamanlı olarak devam etmesine izin verir. Böylece kullanıcılar, hikayelerinin nereye gitmesini istediklerini belirleyebilir ve hikayelerinin gerçek zamanlı olarak gelişmesini izleyebilir.

AI Dungeon ayrıca, kullanıcıların hikayelerini paylaşmalarına ve diğer kullanıcıların hikayelerine katılmalarına olanak tanır. Bu, kullanıcıların hikayelerini diğerleriyle paylaşmalarını ve diğer kullanıcıların hikayelerine katılmalarını sağlar. Böylece, kullanıcılar, hikayelerinin birçok farklı yönünü keşfedebilirler ve hikayelerinin gerçek zamanlı olarak gelişmesini izleyebilirler.

AI Dungeon, yapay zeka algoritmalarının öğrenmesiyle birlikte hikayelerin oluşumu için daha doğal ve gerçekçi seçenekler sunmaktadır. Uygulama, kullanıcıların hikayelerini yazmalarını ve yazdıkları hikayelerin gerçek zamanlı olarak devam etmesini sağlar. Böylece, kullanıcılar, hikayelerinin nereye gitmesini istediklerini belirleyebilirler ve hikayelerinin gerçek zamanlı olarak gelişmesini izleyebilirler.

AI Dungeon, yapay zeka teknolojisi kullanarak gerçek zamanlı hikaye oluşturma için eşsiz bir seçenek sunmaktadır.

AI Dungeon

AI Dungeon Nasıl Çalışır?

Yarı bilim, yarı sihir. Şaka yapıyorum, tamamen matematik. Hatta insan beyninin kavrayabileceğinden daha fazla matematik ile…

AI Dungeon, girdiğiniz metni matematiksel olarak analiz etmek ve ardından takip etmesi muhtemel metni oluşturmak için sinir ağı adı verilen bir tür yapay zeka kullanır. Temel olarak yapay zeka, hikayenizin son bölümünü okur ve bir sonraki olası kelime dizisini tahmin etmeye çalışarak, siz sonsuz sanal dünyalarda oynarken hikayenizi ve eylemlerinizin sonuçlarını oluşturur.

3 Adımda Yapay Zeka ile Hikaye Yazma

1Dünyanı tanımla: Bir karakter, bir dünya ve bir hikaye seçin. Yapay zeka, benzersiz maceranız için ayrıntıları dolduracaktır. Bunun yerine diğer kullanıcılardan önceden tanımlanmış dünyaları veya hızlı başlangıcı kullanarak rastgele bir dünya seçin!
2Harekete geçin: Karakterinizin ne söyleyip ne yapacağına siz karar verin. Yapay zeka, yanıtlamanız için diğer karakterlerden veya dünya olaylarından yanıtlar üretecektir.
3Kaydedin: Senaryoyu sonrası için kaydedin. Yapay zeka tarafından oluşturulan metni beğenmediniz mi? Yeniden yapın ve ya kendi sözcüklerinizi girin.

Bilmeniz Gerekenler

  1. Her şey mümkün. Aklınıza gelen herhangi bir eylemi yazabilirsiniz ve yapay zeka bundan bir hikaye oluşturmaya çalışır. Her zaman mükemmel çıktılar olmaz. Ancak neyin mümkün olduğunu görünce şaşıracaksınız.
  2. Bu, daha önce oynadığınız hiçbir şeye benzemeyen bir oyun. Yanıtları oluşturmak için en son yapay zeka teknolojisini kullanır. Bununla birlikte, fark ettiğiniz tuhaflıklar olabilir. Bu nedenle AI Dungeon, yeni yapay zeka araştırma ilerlemeleri çıktıkça daha gelişecek.
  3. Yapay zeka mücadele ederken maceranızı geliştirmenin birçok yolu vardır. AI’yı yolunda tutmak için Geri Al ve Düzenle gibi özellikleri kullanabilirsin.
  4. Maceralarınız otomatik olarak kaydedilir ve istediğiniz zaman “‘Öğelerim”de (My Stuff) ziyaret edilerek yeniden birleştirilebilir.

AI Dungeon uygulamasını hem Google Play’den  hem de  Apple App Store’dan indirerek telefonunuzda veya diğer mobil cihazlarınızda oynayabilirsiniz. Uygulama herhangi bir nedenle telefonunuzda çalışmıyorsa, web sitesinde mobil tarayıcınız üzerinden tıpkı bir masaüstü bilgisayarda oynadığınız gibi oynayabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et