Videoları MP3 Formatına Çevir

vidtomp3-logoUzun bir aradan sonra yine sizlerle birlikteyim. Yaşanan sıkıntılar ve blog için zaman ayıramamam sizlerle uzak kalmama sebep oldu. Fakat sıkıntıları bertaraf edip yepyeni bir arayüzle ve daha canlı bir performansla devam edeceğim. Umarım beni yorumlarınızla yalnız olmadığımı hissettirirsiniz.

Bu yazımızda herkesin çok ihtiyacı olabilecek ve benimde çok istediğim, üstelik çok aradığım bir işlevi anlatacağım: Internetten izlediğimiz videoları MP3 formatına çevirme.

Düşünün, internette güzel bir video izlediniz… Bu bir klip, entsrümental bir dinleti veya başka bir müzik eseri vs. olabilir. Fakat mp3 formatında herhangi bir kaynakta yok veya bulamıyorsunuz. İşte tam bu noktada imdadımıza video converter dediğimiz programlar veya siteler yetişiyor.

VidToMP3 adlı site internette; YouTube, MegaVideo, Dailymotion, Metacafe, Veoh, Myspace, Break, iFilm, Google Video, Bolt, ClipJunkie, ClipShack, CollegeHumor, FunnyJunk, Glumbert, GoFish, Grouper, Hallpass, MilkandCookies, Putfile, SantaBanta, Sharkle, Shoutfile, Vimeo, vSocial, Yikers ve ZippyVideos sitelerinde izlediğiniz video klipleri mp3 formatına dönüştürüyor. Yapmanız gerekenler şunlar:

 • VidtoMP3 sitesini aç
 • Sitenin altında yer alan ”Enter Video url below” yazan kısmın altındaki kutucuğa videonun URL adresini yapıştır
 • Download butonuna tıkla
 • İşlem tamamlandıktan sonra altta çıkacak olan Download MP3 tıkla
 • İşte bu kadar. Kendim denedim ve sizlere de öneriyorum.

  Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

  Emrah

  1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

  Bunları da sevebilirsiniz

  Videoları MP3 Formatına Çevir” için 3 yorum

  1. tek kelimeyle süper yüreginize sağlık, yanlız bir sorum olucak bu programı bilgisayarım nasıl indire bilirim bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun kalırım. Anlayışınızdan ötürü şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim

  2. @eren, teşekkür ederim. Yalnız bu bir web uygulamasıdır. Program olmadığından bilgisayara indirilemez. Bunun için özel programlar mevcut.

  Yorum Yap