WebMaster

WebMaster’ların İlk Hedefi

google

Google’ın arama alanındaki hakimiyeti, webmaster’ların da ilk hedefi olmasına yol açıyor. Arama devi Google, sonuçları sıralarken kullandığı algoritmanın ayrıntılarını açıklamaktan kaçınıyor. Çünkü Google’ı Google yapan bu sır, aynı zamanda şirketin bütün gelirlerinin temeli. Sunduğu kaliteli arama sonuçları sayesinde büyük bir çoğunluğun bu arama motorunu kullanması Google’ı eşi bulunmaz bir reklam mecrası haline getiriyor. Kısacası Google’da sunulan ücretsiz arama hizmeti, şirketin reklam satışını gerçekleştirdiği https://ads.google.com/ web sitesi üzerinden paraya dönüşüyor.

Google, güvenilir bir başvuru kaynağı olarak kalmak için arama sonuçlarının kalitesini korumak zorunda. Algoritmanın hiçbir zaman tam olarak açıklanmamasının sebebi de bu. Kısa sürede binlerce ziyaretçiye sahip olmayı amaçlayan webmaster’larsa kendilerini Google’ın sırlarını çözmeye adamış durumda. Yüz binlerce site Google aramalarında ilk sıralara yükselmek için savaş veriyor.

Bakalım bu savaşta kimler kazanan olacak?

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et