Teknoloji

Teknolojinin Yeni İcadı Mini Projektör

Teknoloji öyle süreçten geçiyor ki, her geçen gün kendini yenileme telaşı içerisinde. Haksızda sayılmaz. Günümüz dünyasında hemen hemen herşey elektronikleşmeye başladı. Bu elektronikleşmenin de teknoloji sayesinde olduğunu düşünmemek elde değil.

Her alanda olduğu gibi iletişim sektöründe de teknolojinin etkilerini görüyoruz. Tüm cep telefon markaları birbirleri ile yarışır hale geldi. Nasıl olmasın ki, bu pazardan paylarını almak istiyorlarsa teknoloji yardımı ile kendilerini geliştirmek zorundalar.

Bu yüzdendir ki cep telefonları artık birer konuşma aracından ziyade fotoğraf makinası, video kamera, bilgisayar, müzik seti ve bir sürü özellik taşıyan aygıtlar haline geldi. Tabi bu olay biz kullanıcıların da işine gelmiyor değil. Cep telefonları ve ekranları boyut olarak çok fazla büyük bir ebatlara sahip olmadığı için çoğu kişi çektiği fotoğraf ve videoların rahat izlenemediğinden şikayetçi oluyordur.

İşte tam bu noktada devreye teknoloji girdi ve üzerine düşeni yaptı. Cep telefonunda bulunan video ve resimleri 20\” boyutunda yansıtabilecek mini projektör piyasaya sürüldü. İş dünyasında büyük kolaylık ve pratik çözüm sağlayacak olan mini projektör ile arkadaş çevresinde de fotoğraf albümlerine bakarken telefonun küçük ekranına kısıtlı kalmanızı ortadan kaldırıyor.

Ne diyelim. Hayırlı olsun…

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Teknolojinin Yeni İcadı Mini Projektör

  • Projeksiyon Perdesi

    Çok güzel bir icad bununla telefonumuzda ki resimleri kolaylıkla gösterebiliriz

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et