SEO

Her Dijital Pazarlamacının Sahip Olması Gereken Çeşitli Araçlar

Dijital pazarlama, arama motorları, sosyal medya, web siteleri, e-posta vb. Gibi dijital ortamlar aracılığıyla ürün veya hizmetlerin reklamını yapma sürecidir. Dijital pazarlama, çalışıyorsanız duymuş olabileceğiniz birkaç kategori içerir. bir süredir çevrimiçi dünyada. Bunlardan en önemlileri arama motoru optimizasyonu (SEO), içerik pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC) ve sosyal medya pazarlamacılığıdır (SMM). Bunların farkındaysanız, bir dijital pazarlamacının bu rekabet ortamında ürünlerini ve hizmetlerini başarılı kılmak için hepsiyle uğraşmasının ne kadar zor olduğunu bilirsiniz.

Bununla birlikte, bu teknolojik dünyada, dijital pazarlamacıların yardımı için birçok araç tasarlanmıştır. Bu araçların çoğu, minimum insan çabası ve zaman gerektiren ve anında sonuç veren yapay zeka üzerinde çalışıyor. İntihal denetleyicisi, anahtar kelime sıralaması denetleyicisi, etki alanı yetki denetleyicisi ve ters görüntü araması, dijital pazarlamacıların hayatlarını kolaylaştırmak için piyasada bulunan araçlardan bazılarıdır. Bu yazıda, bir dijital pazarlamacının neden onlara sahip olması gerektiğini anlamanıza izin vermek için bu araçları ayrıntılı olarak tartışacağız. Öyleyse başlayalım!

İntihal Denetleyicisi

İntihal denetleyicisi, en çok talep gören çevrimiçi yardımcı programlardan biridir ve dijital pazarlamacılar için büyük ölçüde hayati önem taşır. Çevrimiçi dünyada gelişmeyi hedefliyorsanız, ilgi çekici ve benzersiz içerik oluşturmak çok önemlidir. İntihal programı, içeriğinizin orijinal mi yoksa intihal mi olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. İntihal dedektörü, web sitelerinde veya sosyal hesaplarında yayınlamadan önce metinlerindeki kopyaları belirleyip kaldırabildikleri için dijital pazarlamacılar için sahip olunması gereken bir araçtır.

Birçok çevrimiçi platform intihal programı hizmetleri sağlar, ancak en iyisini aramak çok önemlidir. Aşağıdaki URL’yi ziyaret ederek en iyi ücretsiz intihal programlarından birine erişebilirsiniz: https://searchenginereports.net/tr/plagiarism-checker.

2000 kelimeye kadar bir dosya üzerinde intihal testi yapmanızı sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi araçtır. Bu özellik, kullanıcıların 1000’den fazla kelime içeren dosyaları kontrol etmesine izin vermediğinden, diğer ücretsiz çevrimiçi intihal denetleme araçlarından farklı kılar. Dahası, bu intihal denetleme aracı, kullanıcılardan kayıt yaptırmalarını istemez. Bu akıllı web tabanlı araç ile sınırsız intihal testi yapabilirsiniz.

Tersine Görsel Arama

Tersine görsel arama, her dijital pazarlamacının sahip olması gereken araçlar listesinde ikinci sırada yer alır. İntihal denetleyicisi, metin içeriğinin kopyalarını belirlemenize yardımcı olabilir. Benzer şekilde, tersine görsel arama da görsel içeriğin kopyasını tanımlayabilir. Bu araç, kullanıcıların yayınlayacakları görselin benzersiz olup olmadığını veya internette zaten yayınlanmış olup olmadığını kontrol etmelerini sağlar.

Bu araç, size sitede veya sosyal kanallarda yayınlanacak görselleri sağlayan tasarımcılar üzerinde hızlı bir kontrol ve denge sağlayabilir. Tersine görsel arama, herhangi bir görüntünün orijinal kaynağını saniyeler içinde keşfetmenizi sağlar. Google, Bing ve Yandex, size tersine görsel arama olanağı sunan ilk 3 arama motorudur.

Anahtar Kelime Sıralaması Denetleyicisi

Bir dijital pazarlamacının önde gelen hedeflerinden biri, belirli bir hedeflenen anahtar kelime kümesi için sitelerinin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmektir. Bu amaçla birkaç SEO taktiğini takip edebilirsiniz, ancak ne kadar iyileştirmeye ihtiyaç olduğunu biliyor musunuz? Bir anahtar kelime sıralaması denetleyicisi bunu anlamanıza yardımcı olabilir. Bu araç, herhangi bir anahtar kelime için sitenizin sıralamasını izlemenizi sağlar. Ayrıca, sıralamaları rakiplerle karşılaştırmanıza da olanak tanır, böylece en üst konuma ulaşmak için ne kadar boşluğun doldurulması gerektiğine dair kesin bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Etki Alanı Yetki Denetleyicisi

Etki alanı yetki puanı, arama motoru sonuç sayfalarında bir sitenin sıralama belirleyicisi olarak çalışır. Bir sitenin DA puanı, birbirine bağlanan kök alan adlarının ve geri bağlantıların sayısı gibi farklı faktörlere bağlıdır. Dijital pazarlamacıların sitelerinin DA puanına dikkat etmeleri ve DA’larını artırabilecek veya azaltabilecek faktörleri bulmaları çok önemlidir. Ancak bundan önce, sitenizin doğru etki alanı otorite puanını bulmanız gerekir; bu bir etki alanı yetki denetleyicisi ile mümkündür. DA puanını belirlemenin yanı sıra, bu araç ayrıca sitenizin sayfa yetki puanı ve Moz sıralaması hakkında bilgi edinmenizi sağlar.

 Sonuç

Dijital pazarlamacılar, bu dijital ortamda gelişmek için yukarıda tartışılan araçlara el atmalıdır. Birçok web sitesi bu araçları hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde sunmaktadır. Birden fazla aracı deneyebilir ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayanları seçebilirsiniz. Ücretsiz araçların genellikle düşük kaliteli sonuçlar sağladığı kabul edilir, ancak birinci sınıf kaliteli araçları ücretsiz olarak sağlayan birçok platform vardır. Küçük bir araştırma, en iyi hizmetleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin