WebMaster

Google Analytics Kullanarak Trafiği Artırın

google_analytics

Web sitenizin trafiğini izlemek için ücretsiz olan Google Analytics hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmet ile sayfa ziyaret süresini, hangi sayfaların ziyaret edildiğini, kaynak siteleri, arama terimleri gibi bilgileri edinebilir, dolayısıyla bu bilgiler ile sitenizin trafiğini yönlendirmek veya arttırmak için sitenizi geliştirebilirsiniz.

Hangi web sitenizin sayfaları daha çok trafik alıyor, bunun farkında olabilirsiniz. Böylece çalışmayan veya trafiği düşük sayfaları yeniden yazma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Sitenize ziyaretçi göndermek ve sitenizin görünürlüğü için yapacağınız değişiklikler, sizin bu hizmet ile karar almanızı sağlayacaktır.

Diğer kişilerin siteleri, senin reklam veya bannerlarını içeriyor mu? Bunu dahi Google Analytics ile elde edebilirsiniz. Yaptığın reklam kampanyalarınızın ne kadar iyi çalıştığını da görebilirsiniz.

Zamanı paraya çevirin. Elde ettiğiniz sonuçları, trafik oluşturma yönetiminiz üzerinde daha fazla zaman harcayarak hatalarınızı düzeltmek için nerede başarısız olduğunuzu bilmek için değerlendirin.

Google Analytics ile hangi anahtar kelimelerin daha çok hit aldığını öğrenin ve bu noktada etkisiz anahtar kelimeleri yenileriyle değiştirin.

Hangi sayfalarınızın daha çok popüler olduğunu veya hemen çıkma oranlarını öğrenin. Hemen çıkma oranı; sitenizi ziyaret edenin, diğer sayfalara bakmadan çıktığını gösteren bir orandır.

Unutmayın! Sitenize can veren ziyaretçilerinizdir. Bu yüzden sayfalarınızı canlı tutun.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “Google Analytics Kullanarak Trafiği Artırın

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et