Teknoloji

Android Telefon Kullanıcıları Flash Kullanamayacak

\"androidAdobe, artık Android işletim sistemi Flash desteğini çekiyor. Bu da demek oluyor ki; artık android akıllı cep telefonu kullanıcıları, Adobe Flash kullanamayacak. 15 Ağustos tarihinden itibaren de Google Play\’deki yapılandırma ayarları kullanılarak Flash Player kurulu olan cihazlarda Flash Player güncellemelerine erişim kısıtlanacak. 15 Ağustos 2012 tarihinden sonra da bu uygulama Google Play Store\’dan indirilemeyecek.

Kullanıcıların Android 4.0 veya daha erken sürüm cihazlarında Adobe Flash Player\’a erişebilmeye devam etmesinin en kolay yolu sertifikalı cihaz kullanmak ve Adobe Flash Player\’ın üretici tarafından kurulmuş veya 15 Ağustos öncesinde Google Play Store\’dan indirilmiş olduğundan emin olmaktır.

Üretici tarafından Adobe Flash Player sağlanmayan cihazlar genellikle sertifikasızdır, yani üretici, sertifikasyon test gereksinimlerini karşılamamıştır. Sertifikasız cihazların kullanıcıları genellikle Adobe Flash Player\’ı Google Play Store\’dan indirebilmiş, uygulama da genellikle çalışmıştır. Ancak Android 4.1 ve sonrasının Flash Player tarafından desteklenmemesiyle, bu durum artık geçerli olmayacaktır.

Kullanıcının cihazı Android 4.0\’dan Android 4.1\’e yükseltilmiş ise, beklenmeyen bir duruma geçerek cihazın dengesini bozabileceğinden Adobe Flash Player kaldırılmalıdır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın