Yandex Direct Artık Türkiye’de!

yandex-directYandex, teker teker hizmet ve servislerini Türkiye’ye taşımaya devam ediyor. İşte bunlardan biri de Türkiye’ye taşıdığı Yandex Direct hizmet vermeye başladı.

Yandex Direct, reklamlarınızı Yandex arama sonuçlarında ve reklam ağındaki sitelerde yayınlayan bir hizmettir. Google Adsense benzeri bir alternatif. Zaten bu hizmetin devreye girmesiyle birlikte Google ve Yandex rekabetinin Türkiye’de kızışacağını düşünüyorum. Çünkü Türkiye
büyük bir pazar ve her iki arama motoru da birtakım cazip kampanya ve reklam çalışmalarına girecektir. Konuya dönersek, eğer bir işletmeniz varsa, işletmenizin veya ürünlerinizin satışlarını artırmak için Yandex arama motorunun reklam ağı olan Yandex Direct sayesinde bunu yapabilirsiniz.

Yandex Direct, içerik esaslı bir reklam hizmetidir. Yani  içeriği kullanıcının ilgi alanlarına göre değişen reklamdır. Bu reklam hizmeti, arama esaslı ve konu esaslı reklam yayınlama yöntemlerini barındırmaktadır.

Reklam Maliyeti Nedir?

Yandex.Direct‘te reklamlar, gösterim başına değil, reklama tıklama başına ödeme alınarak yayınlanır. Tıklamalar için ödemeye hazır olduğunuz fiyatı kendiniz belirlersiniz. En düşük tıklama fiyatı ise sadece 0,01 $ dır.

Yayınlanan Reklamlar Nerelerde Gösterilir?

1- Seçtiğiniz sorgu için Yandex arama sonuçları sayfalarında

2- Anahtar sözcüklere göre Yandex.Direct’in tüm reklamları görüntüleme sayfalarında

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Araştırmacı ,macera tutkunu, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap