Genel

Ücretsiz SkyDrive Hesabı ile Paylaşım İmkanı

Günümüzde çoğumuz iki veya daha fazla bilgisayarda, örneğin evde bir masaüstü bilgisayar ve dışarıda bir diz üstüyle çalışıyoruz. Verilerinizin sürekli eşitlendiğinden ve her zaman en güncel dosyalarla çalıştığınızdan emin olmak artık bir yük değil, SkyDrive ile basit bir süreç.

SkyDrive her yerde çalışmak üzere tasarlanmış ve iOS (iPhone ve iPad) ve Android gibi birçok mobil aygıtın yanı sıra PC ve Mac’lerden erişim sağlanabiliyor. Üstelik dosyalarınıza web tarayıcısıyla da erişebiliyorsunuz. Yani artık başka birinin bilgisayarını kullanıyor olsanız da dosyalarınız hep elinizin altında.

SkyDrive’dan en iyi şekilde yararlanabilmek için masaüstü uygulamasını kurun ve yapılandırmasını tamamlayın. Ücretsiz 7GB depolama alanınız hazır. Birçok kullanıcı için bu alan yeterli olacaktır ama daha fazla alana ihtiyacınız olursa fazladan 20GB yıllık 17TL gibi uygun bir fiyata yükseltme yapabilirsiniz.

Önemli dosyalarınızı SkyDrive’a yükleyip bilgisayarlarınız arasında eşitlenmelerini sağladığınızda SkyDrive’ın avantajlarını yakaladığını düşünebilirsiniz ama daha keşfedeceğiniz birçok özellik var. Ücretsiz SkyDrive mobil uygulamasını kurarak telefonunuz ve tabletinizden de dosyalarınızı görüntüleyebilir, hatta kısmen değiştirebilirsiniz de.

Bir adım daha atarak web tarayıcınızla SkyDrive web uygulamasında oturum açabilirsiniz. Denemek için https://skydrive.live.com sayfasını ziyaret edip oturum açın. Tüm dosyalarınıza tarayıcınızda erişebildiğinizi göreceksiniz. Üstelik dosyalarınızı sadece görüntülemek veya indirmekle kalmayıp Microsoft Word, Excel ve OneNote’un web sürümleriyle dosyalarınız üzerinde çalışabilirsiniz. Uygun bir dosyaya (örneğin .doc uzantılı bir Word dosyasına) tıklayın ve sorulursa “Önizlemeye katıl” deyin. Dosyanız web tarayıcınızda açılacak ve bilgisayarınızda Office kullanıyormuş gibi rahatça çalışabileceksiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et