Genel

Kolay Parolalar Tehdit Oluşturuyor

\"kolaySiber  suçlular artık oldukça hızlı büyüyen ve kullanıcılar tarafından olası güvenlik risklerinin daha az bilindiği mobil platformları ve sosyal ağları hedefliyor ve bu yönde stratejilerini değiştiriyor. Bu strateji değişikliği, bu yılın Symantec İnternet Güvenlik Tehditleri Raporunda görüldüğü üzere, 2011\’de mobil platformlara ait saldırıya açık noktaların önceki yıla göre iki katına çıktığı gerçeğini yansıtıyor.

2012 Norton Siber Suç Raporu aynı zamanda birçok internet kullanıcısının kimliğini ve kişisel bilgilerini korumak amacıyla şüpheli e-postalan silmek veya kişisel bilgilerini dijital ortamda paylaşırken dikkatli olmak gibi temel önlemleri uyguladığını gösteriyor. Ancak çok önemli bazı önlemler göz ardı ediliyor:

Kullanıcıların %40 \’ı, tahmin edilmesi zor parolalar kullanmıyor veya parolalarını sık sık değiştirmiyor. Kullanıcıların üçte birinden fazlasıysa banka bilgileri gibi kritik bilgileri girmeden önce tarayıcıda kilit simgesi olup olmadığını kontrol etmiyor.

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın