GenelSosyal Medya

Çocuklarınız Facebook’ta Neler Yapıyor?

facebook-socialshieldAnne ve baba olmak zor bir görev olabilir, ancak çocuklar büyüdükçe, zorlukları ve katlanarak artacaktır.

Sosyal ağ siteleri, gençlerin üzerinde büyük bir etkisi oluyor. Günümüzde çocukların, Facebook ve diğer sosyal ağ siteleri üzerinde çok fazla zaman harcamaları nedeniyle anne ve babaların rolleri de değişti.

Sosyal ağ sitelerine mobil cihazlarda kolayca erişilebilir, çünkü bir bilgisayarın yakınında olmasanız bile, çocuklar genellikle, çevrimiçi diğer kişilerle farklı cihazlarla etkileşim kurabilirler. Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun bu sitelerde kimlerle “arkadaş” olduğunu ve kime ne söylediğini merak ediyor olabilirsiniz.

Çoğu ailenin çocuklarının iyi çocuklar olduğunu ve onlar sorumlu Facebook kullanımında onlara güveniyoruzdur. Fakat bugünün sosyal ağ dünyasında, istem dışı bir hareket yapılabilir veya arkadaşlarının etkisi gerçekten çocuğu büyük sıkıntı içine sokabilir. Sitede çocuğun kendi faaliyetleri hakkında istediğiniz her şeyi bilemezsiniz. Size gerekenler neler olup bittiğini öğrenmek için uzman bir yardımcı bulmaktır. Bu noktada size bu kontrolü sağlayan bir site öndereceğim: SocialShield.com

Bu servis çocuklar veya onlar hakkındaki bilgiler için internet üzerinden her gün yüz milyonlarca kaydı analiz ediyor. SocialShield tüm büyük ağlarda faaliyetlerinin tümüne bakıyor ve bir arada sunduğu, sürekli güncellenen raporlar sunuyor.

SocialShield hemen bir şeyler yanlış gittiğinde size bir alarm hizmet gibi bildirim yapar.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et