WordPress

WordPress 3.2 Çıktı!

\"wordpressWordPress 3.2 dünyada şimdiye dek çıkan 15. büyük wordpress sürümü olmakla birlikte wordpress.org sitesinden indirilebilir.

Dün yayına sunulan WordPress 3.2 sürümü, 15 milyon defa indirildi. Bu sürüm ile WordPress daha hızlı ve daha hafif hale getirildi.

Oturum açtığınızda ilk farkedeceğiniz şey, yenilenen yönetim paneli olacaktır. Tam bir HTML 5 desteğiyle beraber tam ekran yazı yazma özelliğinin de eklendiğini göreceksiniz. Yeniden yazı editörü ve düzenleme araç çubuğundaki tam ekran butonu, yine favori özellikler arasında yerini alıyor. (Tarayıcınızda tam ekran görüntülemek için F11 tuşuna basın.)

WordPress 3.2, IE6 gibi eski tarayıcıları desteklemiyor. Ayrıca MySQL \’in eski sürümleri ve PHP4 \’ü desteklemiyor. Admin bar ise en sık kullanılan eylemler için birkaç kısayola sahip. İlave olarak tüm hosting platformlarında önemli ölçüde daha hızlı güncellemeler yaptığını söylemek mümkün.

\"indir\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “WordPress 3.2 Çıktı!

  • Günümüzün en çok kullanılan blog yazılımı wordpress olduğu için bir çok wordpress eklentisi var.

  • WordPress Sitesi Olanlar Bu Eklentileri Mutlaka Kullanmalı

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et