Sosyal MedyaWebMaster

Sosyal Ağların Popülaritesi

\"sosyalYapılan son araştırmalar, sosyal ağların günümüzdeki etkisini artırdığını gösteriyor.

Dünyanın artık sosyal ağlarda ve blog sitelerinde 110 milyar dakikadan fazla zaman geçirildiği araştırmalarla elde edilmiş. Bu süre, ziyaretçilerin çevrimiçi ortamda geçirdiği tüm zamanın nerdeyse dörtte birine (%23) eşit. Ziyaretçilerin bu sitelerde geçirdiği ortalama süre ise yıllık %66 oranında bir artış kaydetmiş.

Herkesin bildiği Facebook, Orkut, YouTube, MySpace, Twitter ve LinkedIn gibi ağlar günümüzde bu popüler siteler arasında yer alıyor. Bu siteler, iki çift arasındaki ilişkiden, çiftlerin kendi içindeki bağlantılara ve en sonunda eylemin yayılmasının yarattığı domino etkisiyle durumların art arda birbirine bağlanmasına uzanan bir basamak etkisine dayanarak işlev görüyor.

\"en

Bu arada Brezilya, sosyal ağları ziyaret eden internet kullanıcısı yüzdesi en yüksek ülke olarak kabul edilmekte (%86) olup, İtalya ise İngilizce konuşulan ülkelerle karşılaştırıldığında Facebook\’un en yüksek erişime ulaştığı yer olmaktadır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et