Eğitim

SANAL GERÇEKLİK EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (CBÜSEM) bünyesinde görev yapan Araştırma Görevlisi Dr. Ali GERİŞ tarafından yürütülen “Sanal Gerçeklik Ortamlarının Tasarımı İçin Eğitmenlerin Eğitim Programı ve İyi Uygulama Kılavuzunun Geliştirilmesi” adlı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından 3501-Kariyer Geliştirme Programı çerçevesinde desteklenmektedir. Bu ilgi çekici projede, Türkiye genelinden gönüllü olarak 30 öğretmen, sanal gerçeklik ortamlarının geliştirilmesi ve eğitim alanlarında kullanılması konusunda eğitmenlere yönelik bir eğitim programına katılma fırsatı bulacaklar.

Eğiticilerin eğitimi programı ile sanal gerçeklik alanında çalışmak isteyen öğretmenlere teknik ve pedagojik destek sağlanması hedeflenmektedir.

Eğitim Başlangıç Tarihi: 03 Ekim 2023

Eğitim Bitiş Tarihi: 30 Kasım 2023

Katılımcı son başvuru tarihi 17 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir. 22 Eylül 2023 tarihinde eğiticilerin eğitimi programına dahil olacak kesin katılımcı listesi ve yedek aday listesi açıklanacaktır.

Katılımcı kontenjanı 30 kişi olarak belirlenmiştir.

Eğitim Hakkında Önemli Bilgiler

  • Çevrimiçi Eğitim
  • 40 saati senkron, 20 saati asenkron
  • Toplam 60 saat
  • Salı ve Perşembe
  • 18.30 – 22.00 arası
  • Eğitimlerin en az %80’ine katılım göstermek zorunludur.

Detaylı bilgi ve başvuru için

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et