Eğitim

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Başlıyor

6 Şubat -2 Haziran 2023 tarihleri arasında TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından düzenlenecek Bilim Söyleşileri başvuruları başladı.

Bilim Söyleşileri, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumumuzda bilim farkındalığını ve okuryazarlığını geliştirmek, bilim dünyası ile toplumumuzun bilim iletişimini arttırmak amacıyla düzenleniyor.

Bilim Söyleşileri, alanında uzman bilim insanlarını; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle bir araya getiren, yaklaşık 1-1,5 saatlik sunum ve soru-cevap bölümlerinden oluşan etkinliklerdir. Bilim Söyleşileri, öğrencilerin bilime ilgilerinin artırılması için önemli bir etkinlik olarak değerlendiriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Ulusal Projeler Birimince hazırlanan Bilim Söyleşileri Başvuru Kılavuzu http://ankaraarge.meb.gov.tr adresi duyurular    bölümüne    yüklendi. Detaylı bilgi ve başvuru için; https://bilimsoylesileri.tubitak.gov.tr/tr adresinden bilgi alınabilir.

2014 yılında başlatılan Bilim Söyleşileri programı kapsamında 1400’e yakın etkinlikte 250.000’den fazla öğrenciye ulaşılmıştır.

Türkiye’deki üniversitelerde öğretim üyesi olan ya da doktorasını tamamlamış öğretim görevlisi olarak görev yapan bilim insanları “Konuşmacı” olarak başvuru yapabilirler. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim öğretim hizmeti veren devlet okulları ve bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM), Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı gençlik merkezleri ve genç ofisler, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı kültür merkezleri ile müze ve kütüphaneler, TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim merkezleri ile Deneyap Teknoloji Atölyelerinde görev yapan öğretmen/eğitmenler, Bilim Söyleşilerine ev sahipliği yapmak üzere başvuru yapabilirler.

Bilim Söyleşilerinde başvuruların değerlendirmeye alınması için okul/kurum başvurusunun kurum yetkilisi, konuşmacı başvurusunun ise konuşmacının kendisi tarafından e-imza ile onaylanması gerekiyor.

Konuşmacı ve ev sahibi kurum başvurusu için son tarihi: 14 Şubat 2022

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin