Eğitim

Öğretmenler Arası Fotoğraf Yarışması

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün anlam ve önemine uygun olarak kutlanması, öğretmenlerimizin sanatsal etkinliklere katılmalarının teşvik edilmesi amacıyla MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne bağlı resmi eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlere yönelik “Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim” temalı Öğretmenler Arası Fotoğraf Yarışması düzenlenecektir.

Bu yarışmanın amacı, öğretmenlerimizin eğitim öğretim sürecinde yaşadıkları anları, duygu ve düşüncelerini fotoğraf sanatı aracılığıyla ifade etmelerini sağlamak, eğitim öğretim ortamlarını görsel olarak zenginleştirmek ve öğretmenler arasında sanatsal paylaşımı artırmaktır.

Yarışmaya katılmak isteyen öğretmenlerimiz, 11 Ekim – 30 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

FOTOĞRAFLARIN GÖNDERİLMESİ

Fotoğrafların eğitim öğretim ortamlarını yansıtması, orijinal olması ve daha önce herhangi bir yarışmada derece almamış olması gerekmektedir. Fotoğrafların üzerinde herhangi bir yazı, logo, tarih vb. işaret bulunmamalıdır.

Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı 2400 piksel, uzun kenarı en fazla 6000 piksel boyutlarında kaydedilmeli ve yüklenecek fotoğrafların boyutları 2 MB’tan küçük olmamalı, 4MB’ı da geçmemelidir.

Katılımcıların gönderecekleri e-posta, iletişim bilgilerini de içermelidir. (Ad, soyad, branş, telefon, adres, şehir/ilçe ve okul ismi). Aynı zamanda başvuru formu eksik veya yanlış doldurulan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma sonucunda dereceye giren fotoğraflar, fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek.

Öğretmenlerimizin bu yarışmaya ilgi göstermelerini ve eğitim öğretim sürecindeki güzel anlarını paylaşmalarını bekliyoruz.

Ek-1 Şartname

Ek-2 Katılımcı Bilgi Formu

Dereceye giren öğretmenlerin eserleri sergilenecek

İller tarafından seçilip elektronik ortamda Bakanlığa gönderilen fotoğraflar, akademisyen ve alanında uzman “Fotoğraf Değerlendirme Seçici Kurulu” tarafından incelenecek ve ardından dereceye girerek sergilenmeye uygun görülen eserler belirlenecek.

Yarışmada değerlendirme sonucu ilk üçe giren öğretmenlere ödül olarak fotoğraf makinesi takdim edilecek ve belirlenen eserlerden oluşan bir de sergi düzenlenecek. Yarışma sonucu, Bakanlığın internet adresi ve sosyal medya hesaplarından 13 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et