Eğitim

Öğretmenlerin Mesleki Çalışma Programı Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak mesleki çalışma programını açıkladı.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. dönem ara tatilinde öğretmenlerin yapacağı mesleki çalışma programını hazırlayıp tüm illere gönderdi. Mesleki çalışmaların uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı açıklandı. Eğitimler asenkron (eş zamanlı olmayan) olarak EBA üzerinden yapılacak. Öğretmenlerin bir eğitim faaliyetini uzaktan alması ve tamamlaması yeterli olacak.

Mesleki Çalışma Programına İlişkin Açıklamalar

1. Öğretmenler mesleki çalışmalarını hizmetiçi eğitim yoluyla uzaktan yapacaklardır.

2. Eğitimler EBA üzerinden yapılacaktır.

3. EBA‘ya giriş yapılarak “Mesleki Gelişim” başlığı altında yer alan “15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar” adlı içerikten ulaşılacaktır.

4. Her öğretmenin EBA üzerinden kendilerine sunulan eğitimlerden bir (1) eğitim faaliyetine katılması ve tamamlaması yeterli olacaktır.

5. Eğitimler asenkron (eş zamanlı olmayan) olarak sunulmakta olup eğitim süresi içerisinde belirtilen günlerde tamamlanmalıdır. Öğretmenler belirtilen tarihlerde istediği zaman aralığında eğitimi alabilirler.

6. Seminerde yer alan videoları eksiksiz izlediğinizde video isminin yanında yer alan işaret, yeşil tik simgesine dönüşmektedir. Herhangi bir sebeple eğitim yarıda bırakıldığında tekrar girişlerde eğitimler kaldığı yerden devam etmektedir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et