Eğitim

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

Bu hafta hepimizin bildiği gibi Atatürk’ü Anma Haftası. Ülkemizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk’ü anmanın sadece yas tutmak değil; onun değerlerine sahip çıkarak, ülkemize faydalı bireyler olarak katkı sağlamak olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu katkıyı sağlamak için kendini eğitime adamış öğretmenlerimize teşekkür borçluyuz.

Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mesut olması için lazım gelen şey; kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü için Ne Yapılabilir?

Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğumuz saygı ve sevgi tartışılamayacak kadar büyüktür. Çocuklarımıza ve öğrencilerimize küçük yaşlarda Atatürk sevgisini aşılamak çok önemlidir.

Bir okul panosu süsleyebilirsiniz. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili hazırlanan okul panolarını inceleyin.

Mustafa Kemal Atatürk boyama sayfasını öğrencilerinize dağıtın. Boyalamalarını isteyin. Daha sonra sınıf panonuzda sergileyin.

Atatürk’ten bahsettikten sonra, öğrencilerinizden Atatürk’e bir mektup yazmalarını isteyebilirsiniz. Neden Atatürk’ü seviyorlar? Ne için teşekkür etmek istiyorlar? En çok hangi özelliğine hayranlar? Bunun gibi soruların cevapları ile mektubu yazmalarını ya da hiç bu sorular olmadan içlerinden geldiği gibi duygularını kaleme almalarını söyleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki örnek şablonu indirip çoğaltın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et