Windows

JPG Dosya PDF Dosyaya Nasıl Dönüştürülür?

Cep telefonuna ya da kişisel bilgisayarına bir resim veya foto kaydettiğiniz vakit çoğunlukla bu .jpg dosya türü olarak kaydedilir. JPG formatı çözünürlük kalitesi bakımından iyi olmasına rağmen, onları her paylaştığınızda kalitesi düşer. Bundan dolayı bu dosyaları uzun süreli saklamak için iyi bir seçenek değildir. JPG dosyayı PDF’e çevirmek istiyorsanız yeni dosyaları doğrudan bilgisayarına kaydetmek için Windows’taki mevcut yazılımı kullanabilirsiniz. Eğer Android cihaz kullanıyorsanız dosyayı dönüştürmek için basit üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu işlem oldukça kolaydır, birkaç dakikadan fazla zamanınızı almaz.

Windows’ta JPG, PDF e Nasıl Dönüştürülür?

1 ↗

Önce ekranın sol alt kısmındaki Windows logosuna tıkla. Başlat menüsü açılacaktır.

2 ↗

Fotoğraflar uygulamasını aç. Başlat menüsünde, mavi renkli bir arka plana sahip bir çift dağ zirvesi resmi olan simgeye sahip Fotoğraflar düğmesine tıkla. Eğer burada Fotoğraflar simgesini görmüyorsan görev çubuğundaki arama kutusuna “fotoğraflar” yaz, sonra açılan menünün üst kısmındaki Fotoğraflar uygulamasına tıkla.

Fotoğraflar

3 ↗

Fotoğraflar penceresinin sağ üst köşesinde yer alan “Seç” düğmesine tıkla.

Fotoğraflar Seç Düğmesi

4 ↗

PDF dosyaya dönüştürmek istediğin JPG fotoğrafı seç. Birden fazla seçim yapabilirsin.

5 ↗

Yazdır” düğmesine tıkla. Pencerenin sağ üst köşesindeki yazıcı şeklindeki simgedir.

6 ↗

Açılan penceredeki Yazıcı liste kutusundan “Microsoft Print to PDF” seçeneğine tıkla. Eğer bu pencere varsayılan olarak farklı bir yazıcı ismi görürsen Yazıcı adındaki liste kutusuna tıkla, ardından açılan menüden Microsoft Print to PDF’i seç.

7 ↗

Pencerenin en altındaki “Yazdır” düğmesine tıkla. Böylece yeni bir pencere açılır.

8 ↗

Çıktıyı Farklı Kaydet adından bir pencere açılır. Pencerenin alt kısmında bulunan “Dosya adı” metin kutusuna PDF dosyasına vermek istediğin adı gir. Daha sonra dosyayı bulmanı kolaylaştıracak, dosyayla ilgili bir isim vermelisin.

9 ↗

Pencerenin sol kısmından PDF dosyanı kaydetmek istediğin klasöre tıkla ve ardından “Kaydet” düğmesine tıkla.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et