Okullar 2 Gün Tatil!

okullar tatilMilli Eğitim Bakanlığı, 8. sınıflar için 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılacak olan ortak sınav için bütün ortaokul ve ilkokul öğrencilerine tatil ilan etti.

“Dershaneler kapatılıyor mu, kapatılmıyor mu? SBS kalkıyor mu?” gibi tartışmalar devam ederken bu yıl okullarda eğitim gören 8. Sınıf öğrencileri bir üst eğitim seviyesi olan ortaöğretime (liseler), bu yılki Seviye Belirleme Sınavı sonucu yerleşecekler. MEB daha önce yayımladığı kılavuzda 8. sınıf öğrencilerinin birinci dönem ortak sınavı 28-29 Kasım 2013 günlerinde yapılacağını duyurmuştu.

Ülke genelinde on binlerce öğrencinin gireceği ortak sınav, 2 gün boyunca 6 oturum halinde düzenlenecek. Bu noktada 28-29 Kasım tarihlerinde 8. sınıflar hariç diğer ilkokul ve ortaokul öğrencileri tatil yapacak. Bu durum ise çalışan velileri kara kara düşündürüyor. Ayrıca öğretmenlerden de konuların yetişmeyeceği ile ilgili tepkiler var.

Her eğitim-öğretim döneminde 2 gün ve bir yılda 4 gün, 8. sınıf dışındaki öğrenciler eğitim alamayacak.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

%d blogcu bunu beğendi: