Eğitim

Yazın Telafi Eğitimi Olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada yazın öğrencilere yönelik telafi eğitiminin yapılıp yapılmayacağına yönelik merak edilen sorular yanıt buldu. Peki, yazın telafi eğitimi yapılacak mı?

Yazın Telafi Eğitimi Düzenlemesine İlişkin Açıklama

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında en çok merak edilen yazın telafi eğitimi olacak mı? sorusu yanıt buldu. TBMM’de kabul edilen yen,i kanun teklifi ile bazı düzenlemeler yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Okulları belirsiz bir süre için tatil edilen öğrenciler için daha önce, yazın telafi programı ile yüz yüze eğitim ile okullarda eğitim görebileceği ifade edilmişti. Söz konusu iddialar hakkında açıklama yapan Ziya Selçuk, bu ifadelerin doğru olmadığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ayrıca şu açıklamayı yaptı:

TBMM’de kabul edilen telafi eğitimi düzenlemesi kısmi ve hızlandırılmış bir telafi sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz.

Ziya SELÇUK

Buradan anlaşılıyor ki; uzaktan eğitim süreci, normal eğitim süresine denk olarak sayılacak. Aynı zamanda öğrenciler yaz tatilini yapacak ve yazın okula gitmeyecek.

Peki siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşmayı unutmayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin