Eğitim

O Sınavlar İptal Edildi!

Cumhurbaşkanlığının Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında ÖSYM ve MEB önümüzdeki günlerde yapılacak olan sınavlar hakkında karar aldı. Buna göre ÖSYM tarafından açıklanan duyuruda, 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN, konuyla ilgili Twitter’da bir duyuru yaptı:

ÖSYM, ayrıca sınavların uygulanacağı tarihleri, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirleyerek adaylara duyuracağını iletti.

MEB ise hafta sonu yapacağı Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 I. Dönem sınavlarını ertelediğini duyurdu.

Açıklamada şu bilgiye yer verildi:

5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim liseleri sınavları ile MEB merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et