Eğitim

Eğitime Verilen Ara Uzatıldı

25 Mart 2020 tarihinde Sağlık .bakanımöız Dr. Fahrettin KOCA ve Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK tarafından ortak yapılan basın açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Bilim Kurulunun da önerisiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 30 Nisan‘a kadar okulların tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi kararını aldıklarını bildirdi.

Yaşanan sürecin dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir mesele ve problem olduğuna dikkati çeken Selçuk, bu konuya Bakanlık olarak pedagojik açıdan baktıklarını, önceliğin de çocukların sağlığı olduğunu vurguladı. 

Ziya Selçuk, eğitimsel olarak ortaya çıkan ihtiyaçları dünyadaki belli başlı ülkeleri günlük izleyerek tespit etmeye çalıştıklarına işaret ederek, televizyonlar üzerinden uzaktan eğitime başladıklarını anımsattı. 

Ziya SELÇUK’un konuşmasında özetle şunları da aktardı:

(Ücretli öğretmenler) Mevzuat açık. Telafi eğitimlerinde derslere girmeleri söz konusu olacak. Çalışmalar devam ediyor.

LGS’ye ilişkin 3 senaryomuz var. Sınavların ertelenmesi veya ertelenmemesi bilimsel kararlara bağlı. Tedbirimiz hazır.

Uzaktan eğitim yoluyla desteklerimiz ve özellikle sınav senesinde olan öğrencilerimize yani 8’inci ve 12’nci sınıfta olan öğrencilerimize özel çalışmalarımız artarak devam edecek.

(Özel okul ücretleri) Özel okul temsilcileriyle görüşmemizde gündeme geldi. Telafi edileceği için problem çıkacağını sanmıyorum.

Biz eğitimi telafi ederiz ama hastalığı telafi edemeyiz. Önemli olan çocuklarımızın sağlığı.

Meslek liselerinde solunum cihazı üretme altyapımız var. Ar-Ge çalışmalarımız sürüyor.

Özel kurslarda 30 Nisan’a kadar kapalı olacak.

Eğitimsel olarak velilerimiz, lütfen bizim için önemli olanın çocuklar olduğunu ve çocuklar için çalıştığımızı bilin.

MEB Bakanı Ziya SELÇUK

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et