Eğitim

Ortaokul Öğrencileri için İkinci Dönem Sınav Dilekçe Örneği

Sınavlara girmek istemeyen öğrenciler için ikinci dönem sınav dilekçe örneği hazırladım.

MEB tarafından 20 Mayıs 2021 tarihinde yapılan basın açıklamasına göre öğrencilerin, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin ölçme ve değerlendirme işlemleri salgın tedbirleri kapsamında yeniden düzenlendi. Buna göre;

İkinci dönem sınav notu olan öğrenciler için; 

  • Bu sınavlar geçerli olacak ve e-Okul sistemine işlenecektir. Sınavı yapılan derslerden başka bir sınav yapılmayacaktır. 
  • Bu öğrencilere istemeleri hâlinde ikinci bir sınav yapılıp puanlarını yükseltme fırsatı verilecektir. 
  • Bu öğrencilere ayrıca tercih hakkı sunulacak olup istemeleri hâlinde sadece birinci dönem notları ile değerlendirilmeleri sağlanacaktır ve bu öğrencilere başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacaktır. 

İkinci dönem sınav notu olmayan öğrenciler için; 

  • İkinci dönem sınavlarına katılıp katılmama hususunda öğrencilere tercih hakkı sunulacaktır. İsteyen öğrenciler için sınav yapılacaktır. 
  • İkinci dönem sınavlarına katılmak istemeyen öğrencilerin sadece birinci dönem notlarına göre değerlendirilmeleri sağlanacak ve bu öğrencilere başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacaktır.
ikinci dönem sınav

Yapılan açıklamaya göre öğrenci velileri, tercih ettikleri seçeneği 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüklerine yazılı dilekçe ile ya da e-posta başvurusuyla bildirmeleri gerekmektedir.

İKİNCİ DÖNEM SINAV DİLEKÇE ÖRNEĞİ İNDİR

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et