Eğitim

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri ve Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı, çocukların evde aileleriyle geçirdikleri zamanı daha nitelikli hale getirmek ve onlara zengin bir ortam sunmak amacıyla, okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul düzeyinde “Ara Tatil Etkinlik Kitabı” hazırladı. Bu etkinlik kitabı, 6-14 Nisan tarihleri arasındaki ara tatilde, çocukların okul ile ev arasındaki bağı güçlendirmeyi ve bilgi, beceri ve tutumların kalıcılığını sağlamayı hedefleyen özgün etkinliklerden oluşuyor.

Okul öncesi eğitim için hazırlanan takvimde, çocukların aileleriyle birlikte doğada vakit geçirmesi için “Doğada Bir Gün”, evde ailecek gerçekleştirilebilecek etkinlikler veya oyunlar için “Aile Zamanı”, ve çocukların okulda öğrendiklerini evde pekiştirmesi için “Günün Etkinliği” başlıkları bulunuyor.

İlkokul öğrencileri için hazırlanan “7’den 70’e İlkokul Ara Tatil Etkinlik Kitabı”nda, Ramazan Bayramı’na ilişkin değerlere yer verilmiş ve öğrencilere eğlendirici ve öğretici çeşitli etkinlikler sunulmuştur.

Ortaokul öğrencileri için hazırlanan “7’den 70’e Ara Tatil Etkinlik Kitabı”nda ise, derslere yönelik etkinlikler, deneyler ve milli/manevi değerler gözetilerek çeşitli aktiviteler sunulmuştur.

Etkinliklerde, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından dijital ortamda ve basılı kitap olarak hazırlanan materyallere yönlendirmeler yapılmış, dijital oyun bağlantıları da sağlanmıştır. Ara tatil süreci, Ramazan Bayramı’nı da içerecek şekilde milli ve manevi değerlere odaklanan bir süreç olarak planlanmıştır.

“Okul Öncesi Ara Tatil Etkinlik Takvimi” için tıklayınız.

“İlkokul Ara Tatil Etkinlik Kitabı” için tıklayınız.

“Ortaokul Ara Tatil Etkinlik Kitabı” için tıklayınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et