Eğitim

EBA’ya Gelen Yeni Özellik: Katılımcı Sayısını Öğrenme

Öğretmenler, EBA’ya yeni gelen özellik sayesinde artık Zoom üzerinden yaptığı canlı derslere katılan öğrenci sayılarını görebilecek. Zoom üzerinden yapılan canlı derslere EBA’dan giriş yaparak canlı derse kaç öğrencinin katıldığını tespit edebilirsiniz.

Birçok öğretmenimiz uzaktan eğitim ders takip formu tutarak okul idaresi ile paylaşmaktadır. Bu form üzerinde canlı derse kaç öğrencinin katıldığı bilgisi yer almaktadır. Dolayısıyla öğretmenlerimiz canlı ders bitimi sonrasında geçmiş derslerine ulaşarak katılımcı sayısını görebilecek. Burada yer alan katılımcı sayısı ise sadece EBA’dan giriş yaparak Zoom’daki canlı derse bağlanan katılımcı (öğrenci) sayısıdır. Geriye dönük işlediğiniz Zoom canlı dersler bağlantılarınızı farklı ağlardan paylaştıysanız ve öğrenciler EBA’dan giriş yaparak bağlanmadıysa bu sizin için geçerli olmayacaktır. Çünkü sistem sadece EBA’dan giriş yaparak canlı derse bağlanan öğrencileri saymaktadır. Peki canlı derse katılan öğrenci sayısına nasıl ulaşabiliriz?

EBA’da Canlı Derse Katılan Öğrenci Sayısını Öğrenme

Öncelikle www.eba.gov.tr bağlantısından EBA’ya erişin. Daha sonra sağdaki menüden Canlı Dersler seçeneğine tıklayın. Harici Canlı Ders Ekle düğmesinin altındaki liste kutusunu açarak Süresi Geçmiş Canlı Dersler seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan listede, en sondan geçmişe doğru yaptığınız canlı dersler görüntülenecek. Buradaki liste başlıklarından Katılımcı Sayısı sütununa bakınız. Buradaki ilk değer canlı derse katılan öğrenci sayısını, sonraki değer ise sınıf mevcudunu gösterir.

Aşağıdaki görseli inceleyerek sırasıyla 1, 2 ve 3 numaralı seçenekleri gözden geçirebilirsiniz.

EBA canlı ders katılımcı sayısı

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et