ZOOM ile Canlı Ders Nasıl Oluşturulur?

Uzaktan Eğitim sürecinde EBA Canlı Ders dışında öğretmenlerimiz Zoom ile canlı ders planlaması ve uygulaması da yapmaktalar. Bu noktada her öğretmen için bir klavuz niteliğinde olacak açıklamalar yapmak istiyorum. Böylece, Zoom ile canlı derslerimizi nasıl oluşturabiliriz? Zoom üyelik hesabı nasıl oluşturulur? Zoom nasıl yüklenir? gibi birçok soruya cevap bulmuş olacaksınız.

Aşağıda yer alan üç ana başlık altındaki tüm aşamaları, adım adım ve sırasına dikkat ederek uyguladığınızda Zoom üzerinden canlı derslerinizi sorunsuz bir biçimde oluşturabileceksiniz.

 1. Zoom’a üye olarak hesabınızı nasıl oluşturacağınıza ilişkin adımlar,
 2. Zoom programını bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinize ilişkin adımlar,
 3. Canlı derslerinizi haftalık olarak nasıl oluşturacağınıza ilişkin adımlar.

Haydi başlayalım! İlk yapmamız gereken, kendimize bir ZOOM hesabı oluşturmak. Peki bunu nasıl yapacağız?

ADIM ADIM ZOOM HESABI OLUŞTURMA

NOT

Bu adımda size anlatılan işlemleri tablet ya da akıllı telefondan değil, masaüstü veya dizüstü bilgisayardan yapın.

1- Bilgisayarınızın Google Chrome internet tarayıcısından https://zoom.us/ adresine gidin.

2- Zoom ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan SIGN UP, IT’S FREE yazan yere tıklayın.

3- Karşınıza doğum tarihi bilgilerinizi girmenizi isteyen bir ekran gelecek, sizden istenen bilgiyi girdikten sonra Continue düğmesine tıklayın.

4- Açılan sayfada üyelik için kullanmak istediğiniz e-mail adresinizi ve alttaki doğrulama kodunu (Captcha Code) ilgili kutucuklara yazdıktan sonra hemen altındaki Sign Up yazısına tıklayın.

NOT

Bu kayıt sayfasında, Zoom’da üyelik hesabı oluşturmadan varsa Google veya Facebook hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz.

5- Karşınıza, üyelik için girdiğiniz e-mail adresinize bir e-posta gönderildiği ve e-posta kutunuza giderek, gönderilen onay bağlantısına tıklamanız gerektiği mesajının yer aldığı bir sayfa gelecek.

6- Zoom’u kullanmaya başlayabilmek için internet tarayıcınızda açacağınız yeni bir sekmeden e-posta hesabınıza giriş yapıp, Zoom tarafından e-mail adresinize gönderilmiş olan e-postayı açın. İçeriğinde yer alan aktivasyon bağlantısına (Activate account) tıklayın.

Zoom

7- Karşınıza gelecek sayfada No (Hayır) seçeneğini işaretleyiniz ve Continue yazısına tıklayın.

8- Karşınıza gelecek sayfada; Adınız, Soyadınız ve Zoom hesabına giriş için kullanmak istediğiniz şifreyi kırmızı renkle işaretli gösterdiğim ilgili kutucuklara yazdıktan sonra Continue yazısına tıklayın.

NOT

Password ve Confirm Password kutucuklarına aynı şifreyi yazmalısınız. Aynı zamanda şifreniz hem büyük-küçük harf hem de rakam içermeli ve en az 8 karakterden oluşmalıdır. Unutmayın!

9- Karşınıza gelen aşağıdaki sayfada, başkalarını da zoom hesabı oluşturması için davet etmeniz istenir. Bu adımı Skip this step düğmesine tıklayarak atlayalım.

10- Ve bitti! Eğer buraya kadar sorunsuz bir şekilde ilerleyebildiyseniz, ücretsiz versiyonunu kullanabileceğiniz Zoom hesabınızı başarıyla oluşturdunuz ve giriş yaptınız demektir.

Sayfanın sağ üst köşesindeki profil resminize tıkladığınızda açılacak kutucuktaki SIGN OUT yazısına tıklayarak zoom hesabınızdan güvenli çıkış yapabilirsiniz.

ADIM ADIM ZOOM PROGRAMI KURMA

Şimdi; bilgisayarımıza, tabletimize ya da cep telefonumuza Zoom programını kurmamız gerekiyor. Tablet ya da cep telefonuna kuracağınız Zoom uygulamasını cihazınızın markasına göre Google playstore ya da App store’dan indirip yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınıza Zoom programının kurulumunu ise; aşağıda anlatacağım adımları sırasıyla ve dikkatli bir şekilde uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiye: Eğer imkanınız varsa zoom programını bilgisayarınıza kurup, canlı derslerinizi bilgisayar üzerinden işlemenizi öneririm. Program bilgisayarda daha fazla imkan ve özellik sunuyor. Bu da mobil cihazlara kıyasla daha efektif ders işlemenizi sağlıyor.

1- Bilgisayarınızın internet tarayıcısından https://zoom.us/ adresine gidin.

2- Açılan sayfada sağ üst köşedeki menüden RESOURCES yazan seçeneğin yanında bulunan küçük oka tıklayın. Açılan pencereden Download Zoom Cilent seçeneğine tıklayın.

3- Karşınıza gelecek sayfadan aşağıdaki görselde kırmızı renkle işaretlediğim Zoom Client for Meetings başlığı altında yer alan Download düğmesine tıklayın.

Zoom Programı İndirme Sayfası

4- Açılan Farklı Kaydet penceresinde, uygulamayı indireceğiniz yer olarak masaüstünü seçin ve Kaydet butonuna basarak programı bilgisayarınızın masaüstüne indirin.

5- İndirme tamamlanınca internet tarayıcınızın sol alt köşesinde ZoomInstaller.exe dosyasının indirildiğini farkedeceksiniz. Buna tıkladığınızda programın kurulumu başlayacak.

6- Kurulumun tamamlanmasını bekleyin.

7- Kurulum tamamlanınca programa giriş yapabileceğiniz pencere açılacak. Artık, Sign In düğmesine tıklayıp birinci aşamada oluşturduğunuz hesap bilgilerinizle (e-mail adresiniz ve şifreniz) Zoom programına giriş yaparak, canlı derslerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Zoom Giriş Ekranı

Tebrikler! Bilgisayarınıza programı indirip kurarak ikinci aşamayı da başarıyla tamamladınız.

Artık son aşamaya ulaştık. Yani canlı derslerimizi oluşturacağız. Üçüncü başlığımızın altında canlı ders oluşturma adımlarını bulacaksınız.

NOT

Canlı derslerimizi iki farklı yoldan oluşturabiliriz. Birincisi; bilgisayarımıza indirip kurduğumuz Zoom programı üzerinden, ikincisi; https://zoom.us/ internet sitesi üzerinden.

Ben ikinci seçeneği tercih ediyorum. Bu nedenle size de bu yöntemle canlı ders oluşturmayı anlatacağım. Bu yöntemi seçmemin sebebi Zoom’un Türkçe dil desteğinin olmaması. Chrome tarayıcısını kullanarak İnternet sitesi üzerinden işlemlerimi yaparken Google’un sunduğu çeviri özelliğini kullanarak siteyi Türkçe görüntüleyebiliyorum.

ZOOM ile NASIL

CANLI DERS

OLUŞTURURUM?

1- Bilgisayarınızın Google Chrome internet tarayıcısından https://zoom.us/ adresine gidin.

2- Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan SIGN IN menüsüne tıklayın.

3- Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Daha önce oluşturduğunuz Zoom hesabınızın giriş bilgilerini (e-mail ve parola) ve sayfada verilen doğrulama kodunu ilgili kutucuklara yazdıktan sonra Sign In düğmesine tıklayın.

4- Böylece Zoom hesabınıza giriş yapmış oldunuz. Şimdi, sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan SCHEDULE A MEETING menüsüne tıklayın.

5- Karşınıza aşağıdaki planlama sayfası gelecek. Bu görselde ilgili yerlerin açıklamasını kırmızı renkle yazdım. Bu sayfada artık canlı ders oturumlarınızı oluşturacaksınız.

Yukarıdaki görsel için bazı açıklamalara ihtiyaç duyduğunu tahmin ediyorum. Bu sayfa için şu açıklamaları göz önünde bulundurun:

 • Topic kutusuna, toplantınız için tanımlayıcı bir başlık yazın. (Örnek: Havva KIR- 11-A Felsefe)
 • Description kutusuna, zorunlu olmasa da bir açıklama yazmanızı tavsiye ederim. (Örneğin: “BTY Dersi 6B 3. Ders” şeklinde bir açıklama ile oluşturduğunuz bu canlı ders oturumunun, okulunuzun oluşturduğu haftalık ders programındaki hangi gün ve saatteki dersinizin karşılığı olduğunu belirtebilirsiniz.)
 • When kısmında canlı dersinizi yapacağınız tarih ve saati seçin. (Okulunuz tarafından oluşturulmuş haftalık ders çizelgenizi dikkate alarak)
 • Duration ders süresini belirleyin. (45 dakikayı seçmelisiniz)
 • Time Zone kısmında (GMT+3:00) Istanbul seçili olmalı.
 • Recurring meeting yazısının önündeki kutucuğu eğer her hafta aynı gün ve saate canlı dersiniz tekrar olacaksa işaretleyin. (Bu kutucuğu işaretlediğimizde oluşturduğumuz bir canlı dersin, tekrar oluşturmamıza gerek kalmadan haftalık olarak aynı gün ve saatte yinelenmesini sağlayabileceğiz)
 • Recurrence kısmında weekly seçili olmalı.
 • Repeat every kısmında 1 seçili olmalı.
 • Occurs on kısmında tekrarlamasını istediğiniz günü işaretleyin. (Örneğin her hafta pazartesi günü tekrarlanmasını istiyorsanız pazartesi gününün başındaki kutucuğu işaretleyin)
 • End date kısmında By seçeneğinin başındaki kutucuğu işaretleyin ve yanındaki takvim alanından tekrarlamanın bitmesini istediğiniz tarihi belirleyin. (Birinci dönem sonu 22 Ocak 2021 olduğu için isterseniz o tarihi, bitiş olarak seçebilirsiniz. Böylece canlı dersini oluşturduğunuz ders saati için bir dönemlik planlamanızı bir defada yapmış olacaksınız)
 • Security kısmında Passcode kutucuğunda Zoom’un otomatik olarak oluşturduğu bir şifre göreceksiniz. İsterseniz bu şifreyi olduğu gibi bırakabilir ya da yerine kendi belirlediğiniz bir şifreyi yazabilirsiniz. Bu bölümdeki Waiting Room kısmının başındaki tik işaretini kaldırırsanız öğrenciler bekleme odasında beklemeden derse katılabilirler.
 • Video kısmında Host (yani toplantı sahibi olan sizin) ve Participant (yani katılımcıların) kameralarının, toplantı başlarken açık mı kapalı mı olacağını on ya da off seçeneğini işaretleyerek belirliyorsunuz.
 • Meeting Options kısmında Mute participants upon entry (Girişte katılımcıların sesi kapalı olsun) ve Automatically record meeting on the local computer (Toplantıyı bilgisayara otomatik olarak kaydet) seçenekleri işaretli olsun.

6- Her bir alana gerekli bilgileri girdikten ve ayarlamaları yaptıktan sonra, kırmızı çerçeveyle işaretlediğim Save düğmesine basarak canlı dersinizi kaydedin.

7- Bu adımda karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Bu sayfadaki Copy Invitation (Davetiyeyi Kopyala) yazısına tıklayın.

8- Şimdi karşınıza, oluşturduğunuz canlı dersin takvimi, davet linki, Meeting ID’si ve Parola bilgilerinin yer aldığı küçük bir pencere açılacak. Bu pencerede yer alan; canlı dersinizin tarih ve saat bilgileri ile, pencerenin en altına indiğinizde göreceğiniz Meeting ID ve Passcode bilgilerini, ilgili sınıfın Whatsapp grubu üzerinden öğrencilerinizle paylaşarak Zoom programı üzerinden canlı derslerinizi işlemeye başlayabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma!

Öğrencilerle sadece dersin tarih ve saat bilgisi ile Meeting ID numarasını ve Passcode bilgisini paylaşınız. Canlı ders davet linkini öğrencilerle kesinlikle paylaşmayınız. Link paylaşmanız durumunda dışarıdan öğrenci olmayan kişilerinde dersinize giriş yapabilmesine neden olacak bir güvenlik açığı oluşturacağınızı unutmayın.

Microsoft Project 2016 Satın Al youtube abonnenten kaufen

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

adana escort adapazarı escort adıyaman escort afşin escort afyon escort ağrı escort ahlat escort akçaabat escort akçakale escort akçakoca escort akdeniz escort akhisar escort aksaray escort akşehir escort aksu escort akyazı escort alanya escort alaşehir escort aliağa escort altıeylül escort altınordu escort amasya escort anamur escort ankara escort antakya escort antalya escort araklı escort ardahan escort ardeşen escort arnavutköy escort atakum escort avanos escort avcılar escort aydın escort ayvacık escort ayvalık escort aziziye escort babaeski escort bafra escort bağcılar escort bağlar escort balıkesir escort bandırma escort bartın escort batıkent escort batman escort battalgazi escort bayburt escort belek escort besni escort beylikdüzü escort beyşehir escort biga escort bilecik escort bingöl escort birecik escort bismil escort bitlis escort bodrum escort bolu escort bor escort bornova escort boyabat escort bozüyük escort buca escort bucak escort bulancak escort bulanık escort bünyan escort burdur escort bursa escort çan escort çanakkale escort canik escort çankaya escort çankırı escort çarşamba escort çayeli escort çekmeköy escort çerkeş escort çerkezköy escort çeşme escort ceyhan escort çivril escort çorlu escort çorum escort çubuk escort çukurova escort çumra escort dalaman escort darıca escort datça escort davutlar escort defne escort denizli escort derince escort develi escort didim escort digor escort dinar escort diyadin escort diyarbakır escort doğanşehir escort doğubayazıt escort dörtyol escort dulkadiroğlu escort düzce escort edirne escort edremit escort efeler escort elazığ escort elbistan escort emirdağ escort erbaa escort erdemli escort ereğli escort erenler escort ergani escort ergene escort erzincan escort erzurum escort escort esenler escort eskil escort eskişehir escort espiye escort eyyübiye escort fatih escort fatsa escort fethiye escort finike escort fındıklı escort gaziantep escort gaziemir escort gebze escort gediz escort gelibolu escort gemerek escort gemlik escort gerede escort giresun escort gölbaşı escort gölcük escort görele escort görükle escort göynük escort gümbet escort gümüşhane escort güngören escort güroymak escort gürsu escort hakkari escort haliliye escort hatay escort haymana escort horasan escort iğdır escort ilgaz escort i̇lkadım escort i̇negöl escort i̇skenderun escort isparta escort i̇stanbul escort i̇zmir escort i̇zmit escort i̇znik escort kadirli escort kadıköy escort kağıthane escort kağızman escort kahta escort kaman escort kangal escort kapaklı escort karabük escort karacabey escort karahayıt escort karaköprü escort karaman escort karatay escort karesi escort kars escort karşıyaka escort kartal escort kaş escort kastamonu escort kaynaşlı escort kayseri escort keçiören escort kemer escort kepez escort keşan escort keskin escort kestel escort kilis escort kırıkhan escort kırıkkale escort kırkağaç escort kırklareli escort kırşehir escort kızıltepe escort kocaeli escort kocasinan escort konak escort konya escort konyaaltı escort körfez escort korkuteli escort köyceğiz escort kozan escort kumluca escort kumru escort kuşadası escort kütahya escort lara escort lüleburgaz escort malatya escort malazgirt escort malkara escort maltepe escort mamak escort manavgat escort manisa escort maraş escort mardin escort marmaris escort melikgazi escort menemen escort menteşe escort meram escort mersin escort merzifon escort mezitli escort milas escort mucur escort mudanya escort mudurnu escort muğla escort muratpaşa escort muş escort mut escort nazilli escort nevşehir escort niğde escort niksar escort nilüfer escort nizip escort nurdağı escort ödemiş escort of escort oltu escort onikişubat escort ordu escort orhangazi escort ortahisar escort ortaköy escort osmancık escort osmangazi escort osmaniye escort palandöken escort pamukkale escort pamukova escort patnos escort payas escort pazar escort pazarcık escort pendik escort polatlı escort rize escort safranbolu escort şahinbey escort sakarya escort salihli escort samandağ escort samsun escort sandıklı escort şanlıurfa escort sapanca escort sarıçam escort sarıkamış escort sarıyer escort şarkışla escort şehitkamil escort selçuklu escort selim escort serdivan escort serik escort seyhan escort siirt escort silifke escort simav escort sincan escort sinop escort şişli escort sivas escort siverek escort şırnak escort söğüt escort söke escort soma escort sultangazi escort suluova escort sungurlu escort sur escort suruç escort suşehri escort susurluk escort talas escort tarsus escort taşova escort tavşanlı escort tekirdağ escort terme escort tire escort tirebolu escort tokat escort torbalı escort toroslar escort trabzon escort turgutlu escort turhal escort türkoğlu escort tuzla escort ulus escort ümraniye escort ünye escort ürgüp escort urla escort uşak escort üsküdar escort üzümlü escort van escort varto escort viranşehir escort yahşihan escort yahyalı escort yakutiye escort yalova escort yatağan escort yenişehir escort yeşilyurt escort yıldırım escort yıldızeli escort yomra escort yozgat escort yunusemre escort yüreğir escort zara escort zeytinburnu escort zile escort zonguldak escort Aydın escort muğla escort tekirdağ escort manisa escort balıkesir escort manavgat escort alanya escort fethiye escort didim escort trabzon escort elazığ escort ordu escort kütahya escort ısparta escort rize escort maraş escort yalova escort giresun escort yozgat escort tokat escort şanlıurfa escort sivas escort batman escort erzurum escort sinop escort kırşehir escort karaman escort kırıkkale escort bolu escort amasya escort niğde escort uşak escort edirne escort çorum escort osmaniye escort zonguldak escort van escort erzincan escort söke escort nazilli escort kuşadası escort efeler escort didim escort çine escort bodrum escort fethiye escort marmaris escort dalaman escort menteşe escort milas escort ortaca escort seydikemer escort çerkezköy escort çorlu escort ergene escort kapaklı escort malkara escort süleymanpaşa escort akhisar escort alaşehir escort salihli escort şehzadeler escort soma escort turgutlu escort yunusemre escort bandırma escort altıeylül escort ayvalık escort bigadiç escort burhaniye escort gönen escort karesi escort susurluk escort ayvacık escort biga escort çan escort gelibolu escort yenice escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort yomra escort karakoçan escort kovancılar escort altınordu escort fatsa escort perşembe escort ünye escort tavşanlı escort simav escort domaniç escort eğirdir escort yalvaç escort ardeşen escort cayeli escort fındıklı escort pazar escort afşin escort dulkadiroğlu escort Elbistan escort onikişubat escort pazarcık escort türkoğlu escort altınova escort çiftlikköy escort çınarcık escort bulancak escort espiye escort eynesil escort görele escort piraziz escort tirebolu escort yağlıdere escort sorgun escort sarıkaya escort çayıralan escort boğazlıyan escort akdağmadeni escort erbaa escort niksar escort turhal escort zile escort viranşehir escort suruç escort siverek escort karaköprü escort haliliye escort eyyübiye escort akçakale escort zara escort Yıldızeli escort suşehri escort şarkışla escort gemerek escort kozluk escort sason escort aziziye escort horasan escort oltu escort palandöken escort yakutiye escort ayancık escort boyabat escort gerze escort kaman escort mucur escort ermenek escort sarıveliler escort keskin escort yahşihan escort gerede escort göynük escort mengen escort mudurnu escort göynücek escort gümüşhacıköy escort merzifon escort suluova escort taşova escort bor escort çamardı escort ulukışla escort banaz escort eşme escort sivaslı escort havsa escort ipsala escort keşan escort osmancık escort sungurlu escort bahçe escort hasanbeyli escort kadirli escort toprakkale escort alaplı escort çaycuma escort ereğli escort kilimli escort başkale escort ipekyolu escort özalp escort tuşba escort kemah escort refahiye escort tercan escort üzümlü escort http://www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort manavgat escort alanya escort belek escort aksu escort finike escort gazipaşa escort güllük escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort muratpaşa escort serik escort gemlik escort gürsu escort inegöl escort iznik escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort osmangazi escort yıldırım escort kuşadası escort didim escort nazilli escort söke escort efeler escort bandırma escort altıeylül escort edremit escort karesi escort susurluk escort bodrum escort gümbet escort turgutreis escort dalaman escort fethiye escort köyceğiz escort marmaris escort çerkezköy escort çorlu escort kapaklı escort süleymanpaşa escort meram escort anamur escort erdemli escort mezitli escort silifke escort tarsus escort akhisar escort salihli escort soma escort turgutlu escort girne escort lefkoşa escort biga escort çan escort gelibolu escort dinar escort emirdağ escort sandıklı escort merzifon escort suluova escort taşova escort yeşilyurt escort gerede escort mengen escort bucak escort kadirli escort osmancık escort sungurlu escort akçakoca escort ipsala escort keşan escort kilimli escort üzümlü escort aziziye escort palandöken escort yakutiye escort bulancak escort espiye escort tirebolu escort safranbolu escort lüleburgaz escort gediz escort simav escort tavşanlı escort elbistan escort fatsa escort ünye escort ardeşen escort çayeli escort birecik escort eyyübiye escort haliliye escort siverek escort suruç escort viranşehir escort kangal escort şarkışla escort suşehri escort yıldızeli escort erbaa escort niksar escort turhal escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort sorgun escort www.elmasajeinfantil.com istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu