Eğitim

Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu

Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu hakkında öğretmenlerimiz tarafından merak edilen tüm sorulara cevap niteliğinde bilgilendirici bir yazıdır. Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu hakkındakiler ve kursa nasıl başvuru yapılır? sorularının cevapları için okumaya devam edin.

  • Kurs; EBA, akıllı tahtalar, VSınıf ve tabletlerin kullanımı gibi temel Fatih Projesi konularını kapsamaktadır.
  • Uzaktan eğitim şeklinde, internet bağlantısı olan her yerden alınabilir.
  • Eğitimi istediğiniz zaman durdurabilir, istediğiniz zaman devam edebilirsiniz. Yine eğitimi alacağınız saatleri kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Eğitim esnasında istediğiniz kısımlara geri dönebilir, tekrar edebilirsiniz.
  • Eğitim sonunda 45 dakika süren bir çoktan seçmeli sınav bulunmaktadır. Bu sınav esnasında internet bağlantınızın kopması durumunda sınavınız geçersiz sayılacak, kursunuz iptal olacak ve ileriki bir tarihte eğitime tekrar başlamanız gerekecektir. Bu sebeple sınavı bir dizüstü bilgisayarda yapmanız, bağlantınız koparsa yanınızda bulunduracağınız telefonunuzun mobil internetini paylaşıma açarak telefonunuz vasıtasıyla internete girmeniz önerilmektedir.

Nasıl Başvuru Yaparım?

MEBBİS’e girilerek sol menüden aşağıdaki başlık seçilir ve görsellerdeki adımlar izlenir:

Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu Başvuru
Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu Başvuru

Başvurumu Nasıl Takip Edeceğim?

Bu adımlar sonucunda başvurunuz kaydedilmiş olacaktır. Ardından Bakanlıkça onaylanacak ve mesaj ile tarafınıza bildirilecektir. Ancak kimi zaman teknik hatalar sebebiyle kurslardan mesaj yöntemiyle haberdar olamama durumu yaşanabilir. Bu sebeple seçtiğiniz kursun başlangıç tarihine en geç bir hafta kala MEBBİS-Hizmetiçi Eğitim Modülü-Faaliyet İşlemleri-Faaliyet Başvuru kısmından başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu kısımdaki listeden onaylanan veya reddedilen başvurularınızı görebilirsiniz.

Başvurum onaylandı, eğitimime nereden başlayabilirim?

Önce EBA girişinizi yapmalı ve lms.eba.gov.tr adresinden tekrar ‘Giriş’ butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfada e-Eğitimlerim sekmesinde aktif eğitimlerinizi göreceksiniz. Üzerlerine tıklayıp ‘e-Eğitime Başla’yı seçerek kursu başlatabilirsiniz.

e-Eğitim
windows 10 enterprise satın al

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et