Eğitim 27 Aralık 2016
işletim sistemleri

BTY Dersi İşletim Sistemleri Testi

Ortaokul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için 5. ve 6. sınıflar için hem online hem de yazılı işletim sistemleri testi hazırlamıştım. Burada paylaşarak sizinde yararlanmanızı istedim.

5. ve 6. sınıflara işletim sistemlerini anlatan arkadaşlar, genellikle farklı etkinlikler arıyor. Öğrencilerin konuyu daha iyi anlamaları ve pekiştirmeleri açısından daha yararlı olacak bu çalışmalar verimli olacaktır. Bu noktada yine kendi hazırladığım işletim sistemleri ile ilgili hem yazılı hem online testi sizinle paylaşıyorum.

Yazılı test 25 sorudan oluşan bir Word belgesi olup buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca 5. ve 6. sınıf düzeyinde EBA içerik geliştirme araçlarından LMS ile 10 soruluk bir online test hazırladım. Bunu öğrencilerimin herbiri EBA ders üzerinden cevapladı. Siz de bu testi kendiniz veya öğrencilerinize uygulayabilirsiniz.

Online işletim sistemleri testi için buraya tıklayın.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (3)

 1. Merve çelik

  Benim için çok faydalı oldu.
  çok teşekkürler…

 2. Eda KARAKAŞ

  Hocam çok güzel olmuş.HEM TEST ÇOK EĞLENCELİYDİ.Bu arada hocam annem ve babama sordum bazılarını bildiler.Bir iki tanesini.

 3. Arda Emre Kahriman

  Bu yazı çok güzel olmuş. Hem online hem de yazılı şekilde bu etkinliğe ulaşmak gerçekten mükemmel.

Yorum Yap