Eğitim

Video: Algoritma Nedir?

MEB tarafından hazırlanan “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi” yeni öğretim programına göre “Algoritma Nedir?”  konulu animasyon video.

Bu animasyon videoyu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersiyle ilgili yayınlanan Öğretmen Rehber Kitabına uygun olarak hazırladım. Bu videoda programlamanın ne demek olduğunu, algoritma kavramını özetle anlatıp algoritma örnekleri sundum.

Sevgili öğrenciler algoritma konusunu daha iyi anlamak için bu videoyu izleyin. Sormak istediklerinizi yazının sonundaki yorum alanına yazarak gönderin.

VİDEO HAKKINDA:
Süre: 7:46 dk.
Kalite: 1080p (HD)

YOUTUBE İZLE:

Algoritma Nedir?

Algoritma; bir problemi çözmek veya bir görevi tamamlamak için adım adım detaylandırılmış talimatlardır.

Bir problemi anladıktan ve analiz ettikten sonra, bir algoritma ile çözüm bulmalısınız. Algoritma; belirli bir veri ile problemi çözmek için takip edilen adımlardır. Bilgisayar programlamanın problem çözme aşamasında, her probleme uygun algoritmaları tasarlamalısınız. Daha açık ifade etmek gerekirse problem çözme stratejilerinin farkında olarak bunları programlama problemlerine adım adım uygulayabilmeniz gerekir.

Genel olarak düşündüğümüzde algoritmalar hayatımızın her yerindedir. Sabah uyanıp okula gelinceye kadar ki süreçten tutun, akşam uyumadan önce diş fırçalamamıza kadar her aşamada birçok algoritma, biz farkında olmadan, beynimiz tarafından oluşturulur, test edilir, uygulanır, güncellenir ve sonlandırılır.

Yorumlarınızı ve fikirlerinizi önemsiyorum. Bunun için 1 dakikanızı ayırıp video hakkında yorum ve öneri yapabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et