Windows

Masaüstünüzü İki Mönitöre Genişletin

\"masaustuElde edeceğiniz ek alanın ne kadar değerli olduğunu ancak iki monitör kullandığınız zaman anlayabilirsiniz. Örneğin  bir monitörü araştırma için kullanırken diğerinde Microsoft Office’i açıp yazınızı yazabilirsiniz. Belki de oynadığınız oyunu iki monitöre birden yayabilirsiniz. Çoğu PC artık birden fazla monitör destekleyen grafik kartına sahip. Yani artık ikinci bir ekran eklemek hem hesaplı hem de kolay. Ancak ikinci bir monitör almadan önce grafik kartınızın çift monitör desteklediğinden emin olmalısınız.

Masaüstünüzü Genişletin

1- Windows\’u Hazırlayın

İkinci monitörünüzün bağladıktan sonra bilgisayarınızı açın. Windows yüklendiğinde masaüstünüze sağ tıklayın. Window 8, 7 ve Vista’da “Ekran çözünürlüğü”ne tıklayın. Windows XP’de ise “Özellikler > Ayarlar” sekmesini seçin. Windows kendi kendine ikinci monitörü bulamadıysa “Algıla” düğmesine tıklayın.

\"masaustu

2- Ekranı Genişletin

İkinci monitör simgesine tıklayın ve çözünürlüğü değiştirin. Masaüstünü iki ekran arasında paylaştırmak için “Birden çok ekran” listesinden “Bu ekranları genişlet”i seçin. “Uygula”ya tıkladıktan sonra fare imlecinizi ekranın kenarına götürdüğünüzde imlecin kaybolup diğer ekranda belirdiğini göreceksiniz.

\"masaustu

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et