Yazılım

En Çok Pil Tüketen 10 Android Uygulaması

Hangi uygulamaların akıllı telefonunuzun pilini öldürdüğüne, saklama alanını en uç noktasına kadar doldurduğuna ve aylık veri planınıza bakılmış ve Avast en iyi performans gösteren uygulamaları derlemiş.

Telefonunuzun pili günün sonuna kadar başaramıyorsa, donanımı suçlamayın çünkü sebebi sizin uygulamalarınızdır. Uygulamaların çoğu arka planda sessizce pilinizi tüketebilirler.

Küresel bir çalışmada, üç milyondan fazla rastgele Avast akıllı telefon kullanıcısının anonim verileri toplandı ve hangi uygulamaların telefonlarınızda gerçekten çok  performanslı çalıştığı tespit edildi. Bunlar en sevdiğiniz uygulamalardan bazılarını içerebilir.

Aşağıdaki 10 uygulamayı kullanıp kullanmadığınızı göz önünde bulundurun.

Aşağıdaki liste, en çok performans boşaltması yaşatan uygulamaları gösteriyor. Sonuçlar açık: Spotify, Snapchat veya Tinder gibi uygulamalar, mobil 3G / 4G veri kullanımını yoğun bir şekilde kullandıklarından, telefonunuzun gücünden çok şey istemekte ve verileri yerel olarak saklamaktadır. Ancak, basit bir okuma uygulaması olan Wattpad veya Google E-Tablolar gibi uygulamalar orada olmamalı ve muhtemelen gerekenden fazla pil tüketiyor.

android uygulama

Telefonunuzun Pilini Boşaltan, Bilmediğiniz En İyi 10 Uygulama

Bir sonraki adımda, arka planda çalışmaya devam eden tüm uygulamalar (örneğin bildirimler, arka plan güncellemeleri vb.). Bu kategoride tanıdık yüzler Facebook, Instagram, Google Haritalar veya Facebook Messenger’dır. Bu uygulamaları ve birçoğunu kullanıyorsanız, bildirimlerini devre dışı bıraktığınızdan veya arka plan etkinliklerini sınırladığınızdan emin olun.

en çok pil tüketen uygulamalar

En Çok Yüklenen Uygulamalar

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde WhatsApp’ın Facebook ve Dropbox’a göre daha fazla ağırlık kazandığı bir trend izledik. Skype ve Chrome da yükselişini sürdürdü. Bununla birlikte, geçtiğimiz yaz yıldızı parlayan uygulama sürpriz olmayacak: Pokémon GO. Dünya çapında bir fenomen oldu ve en çok yüklenen Android uygulamalarının 13’ü arasında yer aldı.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et