WordPress

WordPress Tema Kurulumu

Sitenize WordPress temaları nasıl yükleyebilirsiniz? Bundan bahsedeceğim.

Öncelikle wp-content > themes adlı klasörümüze FTP kullanarak tema dosyamızı yüklüyoruz.

Sonra WordPress Admin panelimize giriyoruz ve altta resimde gösterildiği gibi Görünüm > Temalar seçeneklerine tıklıyoruz.

Yüklediğiniz temayı ismi ve tema önizlemesiyle birlikte ekranda göreceksiniz, seçmek istediğiniz temanın üstüne tıkladığınızda ilgili tema önizlemeli olarak tam ekran modunda size gösterilecektir. Burada sağ üste yazan “aktifleştir” seçeneğine tıkladığınızda temanız sitenize uyarlanacaktır.

Kolay gelsin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “WordPress Tema Kurulumu

  • kanun

    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim eline sağlık, ben de wordpress sistemini kullanmak istiyorum ama öğrenmem lazım araştırma yapıyorum

  • Serkan Demirci

    Müşterimin istediği photoshop tasarımını wordpresse göre uyarladım hiçbir problem yok ekstra olarak foto galeri isteği geldi nextgen gallery sistemini kurdum galeri sorunsuz çalışıyor ancak tüm resimleri altalta diziyor başka bir temayla değiştirdiğimde grid sistemi gibi yanyana tam istediğim gibi diziyor. Bunun dışında GRAND Flash Album Gallery eklentisini kurdum yine aynı şekilde benim oluşturduğum temada çalışmıyor ama wordpressin üstünde gelen Twenty Eleven ve Twenty Ten temasında sorunsuz çalışıyor. Acaba benim oluşturduğum temada eksik olan nedir bunu nasıl düzeltebilirim? Tema functions.php bölümüne bir şeyler mi eklemeyelim? Teşekkürler

  • @Serkan Demirci,
    Temanızın style.css dosyasında gerekli olan değişikliği ya da eklemeyi yapmanız gerekiyor.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et