WordPress

WordPress Site Performansını Yükselt

\"wordpressBugünün dünyasında, birçok kişi başarılı ve yararlı bir site barındırmak için WordPress kullanıyor. Ancak, WordPress sadece bir başlangıç. Aslında okuyucular için çalışacak ya da çok uzun süre bu okuyucuları tutmak için bir site inşa etmek gerekiyor.

Birçok kişinin yaptığı hatalardan biri, düşük veya kötü performansa sahip bir site oluşturmaktır. Site kurulurken yanlış seçimler yapılıyor. Kendi WordPress siteniz yüklenirken yavaş olabilir ve bu sinir bozucudur. Dolayısıyla bu siteyi kullanmak zordur. Eğer durum öyleyse, sitenin performansını artırmak için şu birkaç adımı takip etmelisiniz:

1- Eklentileri Sınırlayın

Eklentiler yararlı, göz alıcı ve eğlenceli olabilir, çünkü site eklentileri geniş bir yelpazede seçim için göstereceğiniz ilk tepkilerden olabilir. Bir hevesle birçok eklentiyi kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak, bu sizin için iyi bir şey gibi görünebildiği kadar siteniz için çok fazla kötü olabilir. Eğer çok sayıda eklenti kullanırsanız, o zaman siteniz yavaş yüklenecektir. Bu sitenizi yavaşlatabilir. WordPress sitenizin performansını iyileştirmek amacıyla, sayfaların her biri için eklentilerin sınırlayıcı olduğundan emin olun.

Yavaş bir sitede, suçlu eklenti seçeneklerinden bazıları şunlardır:

– Ağır JavaScript özellikleri

– HTML ile görüntüleri yeniden boyutlandırma gerekliliği

– Site üst bilgisine JavaScript yerleştirme

2- Doğru Tema Seçin

Performans, yüksek hızda yükleme ve kolay kullanımlı bir WordPress sitesi oluşturmak için en iyi yollarından biri Premium WordPress temaları seçmek olacaktır. Bu temalar akıcı olacak şekilde, site performansı ve çekiciliği yönünden özel olarak tasarlanmışlardır.

3- Google Kullanın

Google bir içerik dağıtım ağı sunmaktadır. JQuery kütüphanesi ile çalışabilir.

Sitenizin yüksek performanslı olmasını istiyorsanız, Google içerik kütüphanesinden JQuery kullanmayı tercih etmek akıllıca olur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “WordPress Site Performansını Yükselt

  • Emir

    paylaşım için çok teşekkürler

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et