WordPress

Varsayılan Ortam Yükleme Konumu Nasıl Değiştirilir?

\"uploadWordPress 3.5 sürümündeki yeni ortam yükleyici, bu sürümdeki en önemli değişikliktir. Değişim hakkında daha önceki yazılarımızda konuştuk. Fakat diğer önemli olan bir değişiklik de, admin paneldeki Ayarlar > Ortam seçenekleri içindeki önceki sürümlerde yükleme dizini yolunu değiştirmek için kullanılan seçeneğin kaybolmasıdır. 

Bu yazıda, WordPress 3.5 sürümünde varsayılan ortam yükleme konumunun nasıl değiştirebileceğimizi size göstereceğim.

Not: Bu anlatım, yeni başlayanlar için değildir. Eğer ne yaptığınızı biliyorsanız bunu uygulayın.

Varsayılan ortam yükleme konumunu değiştirmek için, sitenizin kök dizininde bulunan wp-config.php dosyasını düzenlemeniz gerekiyor. Örneğin; yükleme dizini olarak \”wp-content/files\” olsun istiyorsanız, aşağıdaki kodu wp-config.php dosyasına yerleştirmeniz gerekiyor:

[php]

define( \’UPLOADS\’, \’wp-content/\’.\’files\’ );

[/php]

Farklı bir örnek vermek istersek; eğer yükleme dizini olarak, \”http://www.siteadi.com/files/\” gibi \”wp-content\” dışında olsun istiyorsanız, o zaman aşağıdaki kodu wp-config.php dosyasına eklemeniz gerekiyor:

[php]

define( \’UPLOADS\’, \’\’.\’files\’ );

[/php]

Fakat eski sürümlerde olduğu gibi \”Ayarlar » Medya\” seçeneklerinden, yüklenecek dosyalarınızı aylık / yıllık klasörler halinde organize edebileceğinizi de unutmayın!

\"ayarlar-ortam\"

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. Eğer herhangi bir sorunuz varsa, aşağıda yorum bırakmak için çekinmeyin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın