4 Adımda Blog Oluşturun

default-Hello

Bir blog oluşturmak için aşağıdaki 4 adımı izlerseniz kolaylıkla blog yükleyebilir ve tasarlayabilirsiniz.

Internet hala birçok blog, web sitesi veya reklamverenler için imkanlar sunuyor. Sizin de insanlarla paylaşmak istedikleriniz varsa veya ürünlerinizi teşvik etmek ve tanıtmak istiyorsanız bloglama tam size göre olabilir. Blogunuzu oluştururken makaleler yazabilir, video veya fotoğraflarınızı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve para kazanmak içinde reklam görüntüleyebilirsiniz.
Peki, blog oluşturmak için izlemeniz gereken ilk 4 adım nedir? Bakalım:

1 Adım: Blogunuz için Bir Hosting (barındırma) Bulun.

Eğer bir web hosting hesabınız yoksa, blogunuzda yazılarınızı yayınlamak için bir web alanı bulmalısınız. Ücretsiz hosting hizmetleri sunanlar vardır ama ücretli bir hosting servisi ile karşılaştırıldığında oldukça sınırlı özelliklere sahip oldukları görülecektir. Eğer dolu dolu ve ayrıntılı bir blog paylaşımı yapmak istiyorsanız belirli bir ücret karşılığında bir hosting (site barındırma) hizmeti almalısınız.

2. Adım: Blogunuzu Kişiselleştirin.

Blog yazılımlarının çoğu blogunuzu kişiselleştirmek için gerçekten bazı eklemelere izin vererek ücretsiz özellikler sunmaktadır.

Blogunuzun içeriği ile uyumlu bir tema bulun ve varsayılan temanızı değiştirin. Bu temaları isterseniz düzenleyebilir ve renk seçenekleri ile oynayın. Üstelik HTML bilginizde varsa temanın kodlarını değiştirmenizde mümkün. Bu konuda bol miktarda ücretsiz tema sunan bir çok site bulunmaktadır.

3. Adım: Kendi Linklerinizi Ekleyin.

İlave olarak Blogroll gibi bir listede linklerinizi yayınlayın. Tweet, Facebook veya diğer sosyal ağ sitelerinin Bookmarking hizmetini sunun.

4. Adım: İçerik Ekleyin.

Bloglama yapın. Yani içerik yayınlayın, yazı yazın. Benzersiz içerik yazmanız, daha fazla ziyaretçi çekmek için en iyi yol olacaktır.

Kolay gelsin

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “4 Adımda Blog Oluşturun

 • 24 Eylül 2009 tarihinde, saat 18:50
  Permalink

  Blog’lamaya nasıl başlayabilirim sorusunun tam yanıtı bu olsa gerek gerçekten güzel bi makale olmuş :) bilmeyenler ıcın baya bi faydalı olucagının kanısındayım :)

 • 30 Eylül 2009 tarihinde, saat 04:03
  Permalink

  çok güzel bir site

  anlatımlarınız çok güzel
  tebrik ediyorum gerçekten

Yorum Yapın