Yabancı Backlink Sitelerine Kanmayın!

Webmaster arkadaşlarımız, türkçe backlink siteleri dışında yabancı sitelerden de backlink almaktadır. Bu konuda hizmet veren birçok yabacı backlink sitesi var. Cidden bu sektörde iyi iş yapan siteler de mevcut. Fakat verdikleri hizmet ne kadar kalıcı, ne kadar işe yarar veya verimli? Bu tartışılır.

Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi yabancı backlink sitelerine kanmayın diyorum! Nedeni ise, şahsi gözlem ve deneyimlerimdir. Şöyle ki:

Yabancı backlink sitelerinde backlink hizmeti kullanıcılara genellikle paket olarak sunuluyor. Paket içeriğindeki hizmetler madde madde yazılıdır. Fakat bu hizmetin nasıl sağlandığı konusunda hiçbir bilginiz olmaz. Böyle bir hizmet aldığınızda backlink kazanırsınız. Fakat bir zaman sonra görürsünüz ki backlink aldığınız site açılmıyor! Site genellikle kapanmıştır. Dolayısıyla backlink kazandığınız anda bu sadece geçici olacaktır bir zaman sonra backlink kazandığınız site görüntülenmediğinden kalıcılığı olmaz. Ödediğiniz ücret de hava saçılmış bir para olacaktır. Çünkü bu backlinkler genellikle yüksek PageRank‘lı altsayfalara sahip bloglara link kasılarak yapılır. Bu noktada linkinizin PR değeri olamayan alt sayfala düşme ihtimali ile birlikte sitenin görüntülenmemesi veyaaçılmaması gibi sorunlarla da başbaşa kalabilirsiniz. Ayrıca bu sitele aracılığıyla aldığınız profil backlink, blog backlink gibi hizmetlerin sitenize yarardan çok zararı olur. Bunu özellikle belirtmek istedim.

Özetle, backlink kazanmak için doğal yollardan ve organik yöntemler tercih edilmelidir.

Aşağıda alışveriş yapmamanız gereken yabancı birkaç siteyi listeledim:

www.backlinkhelp.com

www.thebacklinkbuilders.com

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Sinema ve doğa gezileri en sevdiği hobileri.

Bunları da sevebilirsiniz

Yabancı Backlink Sitelerine Kanmayın!” için 29 yorum

  1. Bilgi için Tşklerde ben hala bu seo olayını vs çözmüş degilim

  2. Katılıyorum,ayrıca şunu da belirtmek istiyorum.Backlinkler yabancı kaynak olduğu için Google çeviriye girersiniz.Ondan kurtulması da çok güç olur.

  3. Hocam bu seo işinde işini doğru yapmayan kişiler maalesef çok sayıda. Bir de yabancı olursa oldukça zor olur hizmet alan kişiler için. En iyisi türk şirketleri ile çalışmak bu konuda. Yazınız için sağolun.

  4. hocam sizi ve derslerinizi çok özledik.sınıfta bazen lafınız geçiyor herkes sizi özlediğini söylüyor.

  5. merhaba makaleniz basarılı ve etkileyici bir içerik olmuş konularını9zn devamını bekliyoruz faydalandırdıgınız bilgiler için tşkler

  6. herkese nasip olmiyacak bir meslek rabbim kolaylık versin sizi tanımak umarım hayelerinize kavuşursunuz

  7. Merhaba hocam yaptığınız paylaşımları çok beğeniyor ve büyük bir keyifle okuyoruz. Sizi severek takip ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir