WebMaster

Oyun Sayfanıza Reklam Yerleştirmede Mesafeli Olun!

flash oyunFlash oyun siteniz varsa ve bu site/sitelerden para kazanmak istiyorsanız bu yazıyı dikkatli okumalısınız.

AdSense program politikaları gereği, oyun sitelerinizdeki reklam yerleşimleri önem arzediyor. Çünkü reklam yerleşimleri, AdSense reklam politikasını ihlal ettiği takdirde size 3 günlük düzeltme imkanı sunuluyor, düzeltme yapılmadığında reklam yayınları siteniz için durduruluyor. Fakat bu adsense hesap iptaline kadar varabiliyor.

Çevrimiçi oyun oynamak popüler bir uğraş olup birçok adsense yayıncısı da, kullanıcıların ilgisini çekmek için sitelerine flash oyunlar yerleştiriyor. Bu yazıda reklamların nasıl uygulanması gerektiğine ilişkin ipuçları veren bir yazı yayınlamak istedim. Bugün, flash oyun sitelerinde sıkça karşılaşılan reklam uygulama ihlallerini ele alacağım.

Güvenli İçerik

Flash oyunlar yayınlayan sitelerden para kazanabilirsiniz. Fakat adsense politikaları, cinsellik veya şiddet barındıran içeriğe sahip oyunlardan para kazanılmasına izin vermez.

Reklamlar ve Oyun Arasındaki Mesafe

  • Geçersiz tıklama etkinliği riskini azaltmak üzere, içerik için AdSense reklamlarını Flash oyuna çok yakın yerleştirmekten kaçının.
  • Genellikle reklamlar ve oyunun kenarı arasında en az 150 piksellik bir mesafe olması önerilir.
  • Kullanıcılar Flash oyuna yoğunlaşmış haldeyken ve heyecanlı bir şekilde tıklama yaparken, geçersiz tıklamalar oluşabilir.
  • Her oyun ve site farklı olduğundan, oyunun türüne ve nasıl oynandığına bağlı olarak bazı oyunlarda mesafenin daha fazla olması gerekebilir.
  • Bir oyunun geçersiz tıklamalara yol açma olasılığının yüksek olup olmadığını anlamak için, sayfaya reklam yerleştirmeden önce kendinizi kullanıcının yerine koyarak Flash oyununuzu oynamanızı öneririz.
  • Tıklamalar, reklamların sayfadaki yerleşiminden değil, her zaman kullanıcı ilgisinden kaynaklanmalıdır.
Kabul Edilebilir Uygulama
Kabul Edilebilir Uygulama
Kabul Edilemez Uygulama
Kabul Edilemez Uygulama

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin