WebMaster

En İyi Performans Gösteren Reklamlarınıza Odaklanın

Doldurulmamış bir reklam biriminden kaynaklanan boş alanlarla ilgili görüşler webmasterlar tarafından dile getiriliyordu. Önümüzdeki haftalarda Google, doldurulmamış reklam birimlerini otomatik olarak çökertmeye başlayacak. Bunu da sitenizin görünümünü ve özelliklerini etkilemeksizin yapacağını duyurdu.

“Reklam bakiyesi”ni kullanarak 8 Mayıs tarihindeki bu güncellemeyi otomatik olarak etkinleştirmiş olursunuz.

Son birkaç hafta içinde Reklamlarım’ın altındaki Reklam bakiyesi alt sekmesini fark etmişsinizdir. Bu yeni AdSense özelliği, kullanıcılarınız için harika bir reklam deneyimi oluşturmak için size daha fazla denetim imkanı sağlayacak.

Reklam bakiyesi, kullanıcılarınıza gösterdiğiniz reklam sayısını azaltmanıza olanak tanır.

google adsense

Gösterdiğiniz reklamların sayısı ile sitenizdeki kullanıcı deneyimi arasında doğru dengenin bulunması, içeriğinizle daha iyi etkileşime geçmesine neden olabilir. Reklam bakiyesi ile, gösterdiğiniz reklam hacmindeki değişikliklerin kazançlarınızı nasıl etkilediğini, sizin ve kullanıcılar için en mantıklı dengenin nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Yalnızca en iyi performans gösteren reklamlarınızı göstererek, kazançlarınızda az bir düşüş görebilirsiniz. Ancak, bu değişiklikler genel bir kazanç artışı ile sonuçlanabilir, çünkü kullanıcı deneyiminin iyileşmesi çoğu kez kullanıcıların sitenizde daha uzun süre kalmasına ve daha fazla içeriğinize bağlı kalmasına neden olur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et