Teknoloji

Xiaomi Mi Mix 3’ün Muhtemel Özellikleri

Çok yakında açıklanacak Xiaomi Mi Mix 3’ün özellikleri açıklandı. Snapdragon 855, 5G desteği ve 6.4 inç ekran özellikleri dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi Mix 3’ün resmi olarak açıklanmasına sadece iki gün kala cihazın teknik özellikleri, Çin’in telekom otoritelerine bildirilmediği tespit edildi. Bu da Xiaomi firmasının gizlilik konusunda hassas olduğunu gösteriyor. Çinli bir vatandaşın paylaştığı görsel de bu cep telefonunun temel özellikleri gösteriliyor. Bu görsele göre telefon Snapdragon 855 çipsetine sahip ilk telefon olacak.

Xiaomi Mi Mix 3

Ekim başında yayınlanan bir raporda da Xiaomi Mi Mix 3’ün Snapdragon 855 kullanacağı yazılmıştı. Qualcomm şirketinin açıklamalarına bakıldığında ise 7nm Snapdragon 855 ve varyasyonu Snapdragon 8150 Aralık ayında gelecek. Bu gösterge, görselin tartışılır olmasına yol açsa da Xiaomi ve Qualcomm şirketlerinin bağının iyi olduğunu gösteriyor. Cihazın özelliklerinin doğrulanması için resmi bir bir açıklama beklemek mantıklı olur.

xiaomi

Görsel incelendiğinde bu cep telefonunda 8 GB RAM ve dahili hafıza 256 GB olacağı görülüyor. Cihazda 20MP + 16MP çift kamera, Mi MIX 3’e koyulacak olan kamera çipi 960fps yavaşlatılmış çekim yapma desteği sunacak.

Ekranın 6.4inç olduğu gösteriliyor. Ayrıca Full HD+ çözünürlüğe sahip olacağı Xiaomi tarafından belirtilmişti. 3850 mAh kapasiteli batarya ve cihazda daha hızlı kablosuz şarj özelliği olacağını da biliyoruz. Mi MIX 2S’de 7.5 W kablosuz şarj özelliği vardı, Mi MIX 3’te 10W’lık bir versiyonunu görmek şaşırtıcı olmaz.

Ön tarafta 24 MP çift selfie kamerası yer alacak. Cihazın gelişmiş yüz tanıma, ekran üstü parmak okuyucusu gibi özellikleri olması da bekleniyor.

Resmi açıklanma tarihi ise 25 Ekim 2018.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et