20 Eylül 2023
Teknoloji

Amazon’un Son Kasiyersiz Go Mağazası San Francisco’da Açıldı

Amazon’un en son deneysel Go market mağazası San Francisco’da açıldı ve Chicago ve Seattle’ın ardından şirketin çevrimdışı perakende genişlemesinde üçüncü sırada yer aldı. Kentin finans bölgesindeki California ve Battery’nin köşelerinde yer alan mağaza, mevcut beş bölgeye çok benziyor. Büyük ölçüde Amazon’un kendi sandviç, salata ve yemek takımlarına odaklanarak hazırlanan yiyecekler, atıştırmalıklar ve içecekler servis ediliyor. Ancak büyük yenilik, ödeme işleminin tamamen kaldırılmasıdır.

Sırada beklemek ve bir kasiyere ödeme yapmak yerine, kameralar ve sensörler, Amazon hesabınızı ön tarafta taradıktan sonra ürünü raflardan çıkardığınızda ve mağazada hareketlerinizi izliyor. Mağazadan ayrıldığınız zaman, Amazon’un bağımsız Go uygulaması üzerinden bir dijital makbuz aldığınız için ücretlendiriliyorsunuz. San Francisco’da yer alan mağaza 2.300 metrekarelik bir alana sahip.

İç mekanı çok güzel bir market. Ödeme için her şey ilan edildiği gibi çalışıyor. Önde yer alan bir dizi otomatik kapıdan yürüyerek geçip Amazon Go uygulamasını kullanıyorsunuz ve oradan Amazon Go marketi gezebilir ve istediğiniz ürünü alarak çıkabilirsiniz.

Amazon Go Mağazası

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın