Sony Walkman Kaset İmalatını Durdurdu

\"walkman\"Sony, bugüne kadar hala walkman kaseti üretimi yapmaktaydı. Belkide farkında değilllerdi :) 30 yıl sonra şirket, bugün Japonya\’da, bu cihazların üretim ve satışına son vereceğini açıkladı.

Sony, son ünitelerin bu yıl, Nisan ayında perakendecilere satıldığını söyledi.

İlk Walkman 1979 yılında üretilmişti. Resimdeki walkman o yılın 1 Temmuz tarihinde Japonya\’da satışa sunulan ve daha sonra ABD, Avrupa ve diğer yerlere ihraç edilen ilk üründür.  TPS-L2, dünyanın ilk taşınabilir (seri üretim) stereo walkman\’iydi. Sony, Mart 2010 \’a kadar dünya çapında 400 milyon fazla Walkman  satmayı başardı ki bu tam olarak 200.020.000 kaset tabanlı model olduğunu gösteriyor.

Ne ilginçtir ki şirket CD ve MD tabanlı Walkman üretimini durdurmayacak. Çinli üreticilerin ise Japonya dışında, Asya ve Ortadoğu\’da Sony markalı Walkman kasetlerin üretimine devam edeceği bekleniyor.

Sony, 30 yıl sonra, bir eski teknoloji ürününün fişini çekmiş oldu.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın