Platformlar Arası Özgürlük: Dualshock 4 USB Adaptör

PC ve Mac için gelen usb adaptörle bu platformlarda dualshock 4 kullanmak mümkün.

Sony, DualShock 4 oyun kumandasını PC ve Mac’lere kablosuz olarak bağlamaya imkan verecek bir usb adaptör geliştirdi. Eylül ayı itibarıyla satışa sunulacak olan Dualshock 4 USB kablosuz adaptörü, DualShock 4’ün her türlü özelliğini  bu platformlarda da eksiksiz olarak kullanabilmeyi sağlıyor.

usb-adaptor

Kumandanın analog çubukları, dokunmatik paneli, tüm düğmeleri, hareket sensörleri, titreşimi ve kulaklık girişini, aynı PlayStation’a bağlıyken olduğu gibi, sorunsuzca kullanmaya imkan veren USB adaptör, yurt dışında şuan satışta ve 25 dolardan alıcı buluyor.

Sony, bir yandan da stream tabanlı oyun servisi PlayStation Now’ı PC’ye getirme hazırlıklarının içinde. İlk etapta Avrupa’da hizmete girecek olan PlayStation Now, PC platformuna hiç çıkış yapmamış yüzlerce PlayStation özel oyununu, bilgisayar oyuncularının da oynayabilmesine olanak tanıyacak. Uncharted, God of War ve Ratchet & Clank gibi popüler oyunlarla beraber toplamda 400 başlığa bu kapsamda ulaşmak mümkün olacak.

DUALSHOCK 4, kablosuz kontrol cihazının tüm sezgisel özellikleri ile Bluetooth üzerinden oyun oynayabilmenizi sağlayacak.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın