Teknoloji

Serinlemenin En İyi Yolu

VantilatorYaz sıcakları başladı. Bu sıcaklarda pratik bir şekilde serinlemenin en iyi yolu bir vantilatör sahibi olmak. Fonksiyonlarıyla göz dolduran ve uzun yıllar dayanacak şık bir vantilatöre sahip olmaya ne dersiniz?

Yaz mevsimini hepimiz çok seviyoruz. Gün ışığının ve güneşin tadını çıkarmak için fırsat kolluyoruz. Daha fazla dışarıda vakit geçiriyor, daha fazla eğleniyoruz. Ancak yazın kapalı mekanlarda rahat etmek büyük bir sıkıntı haline gelebiliyor. Özellikle sıcakların 30 derecenin üstüne çıktığı günlerde evlerde ya da ofislerde durmak imkansızlaşıyor. Hal böyle olunca yaz mevsimlerinde soğutucu ürünlere olan rağbet artıyor. Geniş mekanlarda sabit bir çözüm isteyenler klimalara, daha pratik ve portatif bir soğutucu isteyenlerse vantilatörlere yöneliyor. Eğer siz de eviniz ya da ofisiniz için pratik ve şık bir serinleme çözümü arıyorsanız iyi bir vantilatör sizin için bir seçenek olabilir.

VANTİLATÖR VE SAĞLIK

Tüm soğutucu cihazlar gibi vantilatörleri de dikkatli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Aksi takdirde bu cihazların yanlış kullanımı nedeniyle yaz aylarında sıkça yaşanan soğuk algınlığıyla da grip gibi rahatsızlıklara yakalanmanız işten bile değil. Vantilatörünüzün sağlığınızı olumsuz şekilde etkilememesi için oda sıcaklığının dışarıdaki sıcaklıktan en fazla yedi derece daha düşük olması gerekiyor. Bu sıcaklık farkının üstündeki farklara bünyeniz uyum gösteremeyeceğinden hastalığa yakalanma ihtimaliniz artıyor.

KONUMUN ÖNEMİ

Vantilatörünüzün sabit bir nokta yerine salınım özelliği sayesinde tüm odayı havalandırması da önemli. Aynı şekilde uyurken vantilatörünüzü yatış pozisyonunuza göre ters yöne yerleştirerek hasta olma riskinizi azaltabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap!

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d